Anasayfa » Bayanlara Özel

İlk Buluşmada Kadınlar Nelere Dikkat Eder?

4 Haziran 2017
reklamlar

İlk Buluşmada Kadınlar Nelere Dikkat Eder?

İlk buluşma ilişkinin başlamasına yakın olan ve başlangıcını şekillendirecek en önemli aşamadır. İki tarafında karşılıklı heyecanla gittiği bir buluşmadır. Bir tarafın etkilenmemesi ihtimali bile, karşı tarafı korkutabilmektedir. Buluşma öncesi gerekli hazırlıklar yapılır ve heyecanla buluşma saatinin yaklaşması gerekir. Erkeklerde olduğu kadar kadınların da dikkat ettiği belirli noktalar vardır.
Bunlardan ilki; buluşma yerini seçen erkek ise seçilen yerin nasıl bir yer olduğudur. Yani çok sıradan mı, fazla romantik mi, yoksa hepsinden ayrı olarak normal ve sıcak bir ortam olup olmadığıdır. Örneğin; sokak ortasında kokoreççiye götürecek birisini istemez.

Diğer dikkat edilen; buluşma saatine uyulup uyulmadığıdır. Erkeğin geç kaldığı buluşmalarda kadınlar için genelde baştan olumsuz başlangıç oluşur. En iyisi erkenden gitmek veya tam zamanında orada olunmasıdır. Bu kadınlar için önemlidir. Böylece kendine verilen değeri anlar.

Bir başka unsur ise; erkeğin tarz sahibi, kendine bakan ve kadının etkilenmesini sağlayıcı bir gülüşe sahip olmasıdır. Her ne kadar gönül güzelliği önemli olsa da kadınlar erkeklerde olduğu kadar kendilerine bakan, yanlarına yakışan ve kendilerini iyi taşıyabilen bir erkeği görmek isterler. Bu yüzden erkeğin bakımsız, salaş ve hayattan soğumuş biri gibi karşısında oturması olumsuz etki bırakmaktadır.
Aynı zamanda kadınlar, buluşma mekanında yemek yenilecekse veya bir şeyler içilecekse garsonlara erkeğin kibar davranıp davranmadığını bakar. Kaba bir şekilde garsona seslenip, sipariş vermeye çalışan birisine ısınamaz. Bunun dışında, erkeğin kendisine de kibar bir şekilde ne yiyip ne içeceğini sormasını ister. Bu şekilde kendi fikirlerine de önem gösterip göstermeyeceğini düşünür.

İlk buluşma esnasında, erkeğin çevresinin bulunduğu bir mekan seçilmişse ve bu mekanda sürekli buluşma sabote edilip, ilk dakikadan arkadaşlar tarafından şakalaşılıyorsa kadınlar bundan hoşlanmaz. Çünkü ilk buluşmada hatta tüm buluşmalarda karşısındaki erkeğin kendisiyle ilgili ve alakalı olmasını ister.
Bir diğer ilk buluşma etkeni de erkeğin kadın yanındayken bir başka kadına bakmasıdır. Kadınlar, genel olarak kıskançlık altyapısına sahiptirler. İleride bir ilişki düşündüğü erkek ile buluştuklarında kendilerinin güzelliği dışında başka bir şeye bakılmamasını isterler. Eğer bu durum oluyorsa kadının düşüncesi yine olumsuz olacaktır ve erkeği çapkın olarak görecektir.

Yine kadının dikkat edeceği noktalar arasında da erkeğin kendisiyle ilgili şeylerde hava atmaması, burnu havada olmaması, cesur ve güvenli bir duruş sergilemesi, konuşkanlığı, sıcakkanlılığı ve espritüelliği, sıkıcı olmaması yer almaktadır.
İlk Buluşmada Kadınlar Nelere Dikkat Eder? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>