Anasayfa » Bayanlara Özel

El ve Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

6 Haziran 2017
reklamlar

Kadınlar bazı konularda iyi ve bakımlı olduklarında kendilerini daha iyi hissederler. Özellikle iki konuda güzel olduklarını düşünüyorlarsa kendilerini daha dişi hissetmelerini sağlar. Biri saçları, diğeri de elleri. Emel Sayın’ın ellerinin güzelliği üzerine şarkılar yazıldığını da düşünürsek, el ve tırnak bakımına düşündüğünüzden daha da dikkat etmek gerektiği sonucunu çıkarabiliriz.

Peki bunu nasıl yapmalıyız?

Yazın ellerimiz genelde nemlidir; ama kışın havanın soğukluğuyla birlikte eller çatlamaya başlar. Bazı durumlarda elde yıkanan bulaşıkları da düşünürsek, deterjanla birlikte temizlik sonra eller iyice mahvolur. Bunun için öncelikle kullanmayı pek sevmeseniz de bulaşık eldivenleri şart! Şimdi de nasıl bakım yapacağımıza bakalım.

Öncelikle su bazlı kremler kullanılmalıdır; çünkü yağlar su içermediği için anlık yumuşaklık hissi verse de derinlemesine nemlendirme özellikleri olmayacaktır. Amacımız nemi ellerde hapsetmek. Bunun için ilk olarak eczanelerdeki kremlere öncelik vermelisiniz. Kozmetik ürünlerin ambalajları çok albenili olsa da güzel koksun diye içerdikleri parfüm nedeniyle, ellerinizi nemlendirmek isterken uzun vadede zarar verebilirsiniz. Bunun için biraz daha bütçeden ayırıp iyi bir markanın ürünlerini almakta fayda var.

İkinci olarak tırnaklarınızı törpülerken sürekli aynı yönde törpüyü uygulamalısınız, yani sağa doğru hareket ettirdikten sonra kaldırıp tekrar sağa doğru hareket edilmeli; aksi takdirde tırnaklarınız kat kat soyulacaktır. Ayrıca oje sürmeden önce, zemine bakım yağı ya da koruyucu sürmeniz, ojelerinizin tırnağınızla direkt bağlantı kurmasını engeller ve böylece sararmasını da engellemiş olacaksınız.

Son olarak özellikle; kış aylarında, gece yatmadan önce, ellerinize krem sürüp üzerine eldiven takarak uyuduğunuzda, sabaha bebek poposu gibi yumuşacık ellerle uyanmış olursunuz. Bunun haftada bir ya da ihtiyaca göre düzenli aralıklarla uygulanması iyileşme sürecini de hızlandıracaktır.
El ve Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>