Anasayfa » Bilgi Kütüphanesi

WordPress Site Yapmak

10 Haziran 2017
reklamlar

Php kod yapısına sahip WordPress ile hazır site yapmak oldukça kolay. Herkesten daha şık ve güzel bir wordpress site yapmak için ise biraz kod bilgisi ve tasarım tecrübesi gerekebilir. Yine de WordPress yapısını ve kullanımını öğrendiğiniz taktirde hiç bilmeseniz bile kendi çapınızda bir site kurabilirsiniz. WordPress bir site için öncelikle bir hosting diğer bir ifadeyle dosyaları barındırabileceğimiz bir depolama alanı gerekiyor. Site için bir adet domain (alan adı) almayı da unutmayın.

Depolama alanı için sunucu ve hosting hizmeti sağlayan şirketlerden aylık ya da yıllık fiyatlarla hosting satın almalısınız. Domaini hostinge yönlendirdikten sonra WordPress site yapmak için öncelikle WordPress dosyalarını indiriyoruz. İndirilen dosyalar hosting içerisinde “public_html” içine atılır.

İnternet adresine girelim. İnternet adersine girince karşımıza kurulum için veri tabanı adı, veri tabanı kullanıcısı ve şifresi, sunucu, tablo ön eki bilgileri gelir. Veri tabanı adı ve kullanıcı oluşturmak için hosting ayarlarına yani Cpanel’e girmemi gerekiyor. Cpanel’e girdikten sonra MYSQL veri tabanları bölümünden veri tabanı ve veri tabanı kullanıcı oluşturup, en alttan ikisini eşleştiriyoruz.

WordPress kurulum ekranına geçip veri tabanı ile ilgili bilgileri girip, sunucu kısmına da localhost yazabilirsiniz. Tablo ön eki ise değiştirilmesine gerek yok. Her şey bu kadar. Son aşamayı da kendi bilgileriniz doğrultusunda doldurup kaydedince siteniz hazır.

Worpress site yapmak oldukça basit bir işlem. Site yaptıktan sonra ise geliştirmesi, çalıştırması, doğru tercihlerle doğru temanın seçilmesi, renk uyumlarının ve tüm tasarım ayarlarının yapılması en önemli konulardır. Bunun için ülkemizde faaliyet gösteren webmaster sitelerinden destek alabilirsiniz. Wordpres için en önemli mesele iyi bir tema seçmektir. Ücretli ya da ücretsiz temalar beraberinde birçok güzel eklentiyi ve bileşeni barındırdığından iyi araştırılıp seçilmelidir, aksi taktirde ilerleyen zamanda bazı temalar hoşnutsuzluk oluşturmaktadır.
WordPress Site Yapmak yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>