Anasayfa » Bilgi Kütüphanesi

Kredi Kartı Kullanımın da Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

10 Haziran 2017
reklamlar

Çevremizde sürekli kredi kartı konusunda mağduriyetleri ile karşılaştığımız insanlar aslında eğitimli ve son derece bilgili insanlar. Böyle olmasına rağmen bir şekilde ellerindeki gücü kullanırken ayarı kaçırıyorlar.

Aslında bu ödeme aracını kullanmak sandığınız kadar zor değil. Birkaç ufak taktikle kredi kartı kullanımınızı düzene sokabilirsiniz.

Avantajlarından faydalanabilecek iken dezavantajları ile mücadele etmekteyiz. Kedi kartı kullanırken en büyük hata umarsızca limit doldurmaktır. Bankalar aylık gelirinizin birkaç katı limit tanımlamaktadırlar. Bütün sorunun başlangıcı buradadır.

Kredi kartınızı elinize aldığınızda düşünmeniz gereken limitinizin ne durumda olduğudur. İhtiyaçlarınızı belirleyip o oranda kart harcaması yaparsanız geri ödemede sıkıntıya düşmezsiniz. Böylece büyük borçların altına değil ihtiyacınız olan ödemelerin altına girersiniz.

Asgari borç ödeme alışkanlığı bir diğer sorun olarak önümüze çıkmakta ve borcu öteleyerek dahada yığılmasına sebep olmaktadır. Borcunuzu zaten ödeyemediğiniz için, iyi görünen bu uygulama yeniden limitinizin dolması ile sonlanınca durum içinden çıkılmaz bir hale dönüşmektedir. Yapılan en büyük hatalardan birisidir.

Borcu taksitlendirerek ödemek kart kullanımı avantajıdır. Önemli olan bu avantajı kendimizi zora sokmadan planlı şekilde kullanabilmektir.

Borcu ödenecek miktarlara indirgemek kart kullanımın rahatlığını beraberinde getirir. Hesap kesim ve son ödeme tarihlerine dikkat etmekte ödemeler dengenizi kontrol altında tutabilmek adına önemli bir detaydır.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer noktada kredi kartı bilgilerinizin size özel ve size ait olmasıdır. Yani bilgiyi kimse ile paylaşmamalısınız yada bilgilerinizi herhangi bir yere not etmemelisiniz. Bankalar bu konuda güvenlik önlemleri getirmiş olsa da kötü niyetli kişiler boş durmamakta ve kendilerini geliştirerek bir şekilde bu bilgilere ulaşmanın bir yolunu bulmaktadırlar. Bilgi paylaşımı konusunda gözü açık olmak gerekmektedir. Kendisini banka görevlisi olarak tanıtan kişilere itibar etmemeli ve kart bilgilerinizi paylaşmamalısınız.

Güvenli ve dikkatli alışverişler dileğiyle.
Kredi Kartı Kullanımın da Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>