Anasayfa » Bilgi Kütüphanesi

Çocuğunuz İçin Daha Güvenli Bir Ev Hayatı

10 Haziran 2017
reklamlar

Hepimiz doğumdan itibaren şimdiki yaşımıza kadar belki sayısını hatırlamadığımız kadar düştük kalktık.Ve bu hayatımız içinde hep inişlerimiz-çıkışlarımız oldu.Birey olarak nicelerimizin korkulu günleri oldu.Hayatın her anını farklı farklı yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz.peki şimdi çocuk olan ve geleceğimizin büyükleri çocuklarımız için hayatı nasıl daha fazla güvenli bir yer kılabiliriz.

Bebeklikten itibaren hayatımızın en güvenli yeri ve zamanı bence annemizin yanıdır.Anne güvenin ve hayatın tehlikelerine karşı insanın her zaman yanında olmuştur.Annelik kol ve kanat germektir kötüklere ve her şeye.

Bununla birlikte günümüz toplumunda çocuğumuz için güvenli bir ev hayatını oluşturmak anne ve babaya düşer.Çünkü bebeklikten itibaren evin bazı bölümlerinde çocuklar potansiyel tehlikeli bir hal almaya başlarlar.Çocuğun kendi odası ile birlikte evin diğer yaşamlarında çocuğumuz için bir çok tehlikeli aletler ve alanlar vardır.

Aslında çocuğumuza güvenli bir bir ev hayatı sağlamak bizim ilgi ve dikkatimizle de alakalıdır.Çünkü çocuk merak ve hareketliliği ile evin altını üstüne getirebilir.Pencereden sarkabilir bunun gibi bir sürü başımıza gelmesini istemediğimiz olaylar zinciri gelebilir.İşte tam burada bütün yük ebebeynler sırtına biniyor ve gözlerini çocuklarından ayırmamak için gerekli gayreti göstermeleri gerekiyor.Bu dikkat içerisinde evin daha güvenli bir yer olmasını sağlamak için özellikle mutfakta ve evin diğer yaşam alanlarında ortalarda eşyeları bırakmamak ve kapı-pencerelerin açık olmadığına dikkat etmek gerekiyor.

Araştırmalara göre ev kazaları ve yaralanmaları, özellikle yetişme çağında olan aynı zamanda oldukça hareketli yapıdaki çocukların ailelerine büyük endişe yaşatırken, İngiltere’de yapılan araştırmalara göre; ev kazalarının yol açtığı darbelerin, %40’ı ölümle sonuçlanıyor, ABD’de ise her yıl 4.5 milyon çocuk ev kazalarından dolayı yaralanıyor.

Bu gibi yaralanmalar ve yaralanmaların sonucunda çocuk ölümlerinin artmaması için anne ve baba olarak bizlere çok fazla görev düşmektedir.
Çocuğunuz İçin Daha Güvenli Bir Ev Hayatı yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>