Anasayfa » Bilgi Kütüphanesi

Neon Ev Dekorasyonu Hakkında Bilgiler

8 Ağustos 2017
reklamlar

Evinizi güzel bir şekilde dekorasyon ederken genellikle pastel renkler kullanırız. Neon renkleri kullanmak ise büyük cesaret ister. Neon renkler çok canlı olduğu için evde kullanmaktan çekinilir. Evin her yerinde neon renk kullanmak iyi olmayabilir. Özellikle neon renkler birbiriyle uyumsuz olursa evde hiç hoş olmayan bir görüntü oluşur. Neon renkleri kullanmak istiyorsak bunu evin bütün eşyalarında yapmak yerine uyum içinde olacak şekilde yapmak daha doğru olur. Evimiz bizim iyi vakit geçireceğimiz mutlu ve huzurlu olacağımız yerlerdir. Yanlış renk kullanımı bizi evden uzaklaştırabilir.

Mobilyalarınız da Neon Renk Kullanımı

Özellikle pop art tarzı mobilyalarda neon renkler kullanılmaktadır. Neon renklerin kullanılma sebebi pop art tarzının insanın yaratıcılığını ve hayal dünyasını ortaya çıkarmasıdır. İnsanların normal düzene karşı gelip istedikleri gibi özgürce içlerinden geleni yapmalarıdır. Neon renkler çok canlı renkler olduğu için özellikle oturma odalarında kullanılabilir. Yatak odalarında kullanılması tavsiye edilmez. Çünkü yatak odasında rahat etmemiz sakinleşmemiz gerekir. Neon renkler bizi her zaman canlı tutacağı için yattığımızda uykuya dalmamız zor olur. Buda yaşam kalitemizi düşürür. Neon renkler çalışma odalarında da çok tercih edilmemelidir. Neon renkler dikkat dağıtıcı olabilir. Çalışırken odaklanmamız gerektiği için neon renkler odaklanmamızı etkileyebilir. Bu da iş hayatımızı olumsuz etkileyebilir. Mutfakta neon renklerin kullanımı olumlu sonuçlar verebilir. Özellikle gününün çoğunu mutfakta geçiren hanımlar için neon renkler canlılık ve huzur verebilir. Neon renkler kullanımı bu yüzden çok önemlidir. Kaliteli bir yaşam sürmek istiyorsak evimizin dekorasyonunu çok iyi yapmalıyız.

Aksesuar Kullanımında Neon Renkler

Neon renkler çok sık kullanıldığında itici olabilir. Özellikle zıt renklerin kullanılması uyumsuzluk oluşturur ve göz zevki açısından olumsuz olur. Ev dekorasyonunda mobilyalarda neon renk kullanıyorsa renklerin bizi rahatsız etmemesi için aksesuarda sade renkler kullanmalıyız. Tam tersini de yapabiliriz. Tabi ki bu tamamen kendi zevkimize kalmıştır.
Neon Ev Dekorasyonu Hakkında Bilgiler yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>