Anasayfa » Bilgi Kütüphanesi

Mutfaklarda Kara Tahta Kullanımı

8 Ağustos 2017
reklamlar

Mutfak dekorasyonu deyince akla çeşitli yöntemler gelebilir. Bunlardan birisi de evinizde bulunan malzemeler ile bile yapabileceğiniz kara tahta kullanımı diyebiliriz. Dünyada yükselen trend olan kara tahta kullanımı ülkemizde henüz o kadar yaygın bir uygulama değil. Mutfak içinde kullanılankara tahta ile mutfağınızın havasını tamamen değiştirebilir, mutfağınızı, içinde vakit geçirmekten keyif alacağınız bir alana dönüştürebilirsiniz.

Kara Tahta Kullanımı Üzerine Fikir Önerileri

Kara tahtayı mutfağınızın göz önünde olan bir duvarını boyayarak yapabilirsiniz. Bunun için tahta boyası satın almanız yeterli gelecektir. Tercihe göre evinizdeki herhangi bir tahta parçasını veya genişçe bir raf kullanabilirsiniz. Kara tahta, mutfağınıza dekoratif anlamda değişik bir hava ve şıklık katacaktır. Ayrıca, not defteri gibi kullanacağınız, eşinize not yazacağınız, mutfağınızın eksiklerini not edeceğiniz, evdeki yardımcınıza yapılması gereken işleri listeleyebileceğiniz, yemek tariflerini rahatça görebileceğiniz bir hatırlatıcı rolü de üstlenecektir.

Kara tahtayı ister mutfağınızın tezgâh arkası bölümüne, ister bardaklarınızı ve tabaklarınızı koyduğunuz rafların arka bölümüne, yemek bölümüne veya kapının arkasına ya da isterseniz boş ve göz önünde olan bir duvarın önüne konumlandırabilirsiniz. Kara tahta, eskiyen veya gözünüze hoş görünmeyen objelere farklılık katmak açısından iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Dilerseniz eski eşya kullanmak yerine gerekli malzemeleri yapı marketlerden edinebilirsiniz. Böylece evinizin eşyalarını kendinize özgü şekilde dizayn edebilmenin bir yolunu da bulmuş olursunuz.Kara tahtayı çocuğunuzla birlikte resim yapabileceğiniz bir aktivite alanı olarak da kullanabilirsiniz.

Kara Tahta Boyası İle Boyama Nasıl Yapılır?

Boyama işleminin düzgün sonuç vermesi içim iki kat uygulama yapılması gerekir. İz bırakmaması için yumuşak kıllı fırça ya da rulo kullanılması uygun olacaktır. Boyayı sulandırmadan kullanmak da dikkat edilmesi gereken önemli hususlarda birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kara tahta boyasının çeşitli renklerinin de mevcut olduğunu unutmayın. Siyah dışında yeşil, turuncu, mavi, bordo gibi renkleri de tercih etmeniz mümkündür.
Mutfaklarda Kara Tahta Kullanımı yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>