Anasayfa » Bilgi Kütüphanesi

Çiçeklerle Balkon Dekorasyonu

8 Ağustos 2017
reklamlar

Yeşillikleri ve çiçekleri çok seviyorsunuz fakat bahçeniz yok mu? Doğru tercihler ve dekore ile balkonunuzu bahçeye çevirmeniz mümkün. Balkon dekorasyonu için hangi malzemelere ve ne tür çiçeklere ihtiyacınız olduğunu belirleyen bir liste yaparak işe başlayabilirsiniz. Balkon ortak kullanım alanı olduğu için listeyi yapmadan önce ailenize danışmanız da fayda var.

Renkli Köşe:

Balkonunuz biraz geniş ise renkli saksı ve çiçeklerle süsleyip oturma grubunuzda rahatça oturup bahçenizin keyfini çıkartabilirsiniz.

Sarmaşık:

Sarmaşık çiçeklerinden yapacağınız dekorasyon ile balkonunuza farklı bir hava katmanız mümkün.

Asma Saksılar:

Eğer balkonunuz yeterince geniş değilse asma saklılar kullanarak duvara muhteşem dekorlar yapabilirsiniz.

Çiçek Kasaları:

Balkon parmaklıklarının taşıyabileceği ağırlıkta çiçekleri yere koymak yerine kasalar içinde balkon parmaklıklarına asabilirsiniz. Bu sayede balkonunuz da daha fazla alan açılmış olacaktır.

Yeşilden Vazgeçmeyin:

Balkonunuzda ne kadar renkli çiçekler olursa olsun yeşilden asla vazgeçmeyin. Yeşillik sayesinde kendinizi doğayla iç içe hissedeceksiniz ve daha çok huzur bulacaksınız.

Saksı Bitkileri:

Balkon dekorasyonun da çiçekler yerine saksıda yetiştireceğiniz bitkileri de tercih etmeniz mümkün.

Renkli Çiçekler:

Balkona çıktığınız da kendinizi mutlu ve huzurlu hissetmek istiyorsanız sarı, pembe, mor ve beyaz gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

Bunlar faydalanabileceğiniz fikirlerden sadece birkaçı. Balkon evimizin bir bölümü olduğu için içeride ki uyumu balkona yansıtmakta fayda vardır. Balkon mobilyalarınızı, çiçeklerinizin renklerini buna göre seçerek tamamlayıcı bir dekorasyon oluşturmanız mümkündür.

Detaylar:

Eğer balkon mobilyanız çiçek desenli ise balkonunuz da daha çok yeşil bitkilere ve çiçeklere ağırlık verirseniz hem gözünüz yorulmaz hemde bunaltıcı bir hava oluşmaz.

Mobilyalarınız düz ve koyu renkli ise daha açık renk çiçekler ya da açık renk saksılar tercih ederek ton sür ton bir geçiş yakalayabilirsiniz.

Balkon zeminini de sizi rahat ettirmesi çok önemlidir. Renkli kilimler kullanabilirsiniz ya da zevkinize göre ahşap yer döşemeleri uygulayabilirsiniz.

Renkli yastıklar,şıkaksesuarlar,bol çiçekler..Keyif yapmak için balkon dekorasyonunda onlarca seçeneğiniz bulunmakta.
Çiçeklerle Balkon Dekorasyonu yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>