Anasayfa » Bilgi Kütüphanesi

Dünyanın En İyi 5 Teknoloji Ve Mühendislik Üniversitesi

10 Ağustos 2017
reklamlar

Eğitimin ön planda olduğu bir yaşam koşulları çağında yaşadığımızda dolayı bu noktada öğretim merkezlerini seçerken titiz bir davranış sergilemek gerekiyor. Bu noktada dünyada önemli ilim merkezleri her daim bilgimiz çerçevesinde olup değerlendirilmelidir. Bu noktada sizler için dünyanın en iyi 5 teknoloji ve mühendislik üniversitesini değerlendirdik.

1- University of California at Berkeley

Kaliforniya’da bulunan bu üniversite 1868 yılında eğitim hayatına başladı. Disiplinli bir kuruluş olan University of California at Berkeley 38.000 öğrenciye sahiptir. Aralarında apple markasının kurucusunun da bulunduğu mezunları vardır.

2- NationalUniversity of Singapore

Singapur’da bulunan bu göz alıcı Üniversite 1905 yılında kurulmuştur. Temel amaçları arasında düşü uygulamaya koyma eğilimleri vardır. Bu noktada düşe değer verdiklerinde popüler bir takipçisi de bulunur. Bunlardan başka 38.000 öğrencisi vardır.

3- Princeton University

Dünyanın en köklü üniversitelerinden olan bu eğitim merkezi 1746 senesinde New Jersey’de kurulmuştur. Teknoloji ve mühendislik alanlarından başka sanatsal alanları da mevcut olan üniversitenin, kariyerini dünyaya kanıtlamış bir çok mezunu vardır.

4- CambrdigeUniversity

Dünyayı kasıp kavuran Haçlı Seferleri sonucunda doğudaki bilimi batıya taşıyarak Ortaçağ üniversite yapısına sahip olan CambrdigeUniversity, 1209 yılında İngiltere’de kurulmuştur. Günümüzde hala eski yapılarını barındıran bu Üniversite öğrencilerine Ortaçağ ruhunu yansıtmaktadır. Ayrıca mezunları arasında Isaac Newton gibi mezunları vardır. Dünyadaki eğitim merkezleri arasında en fazla ilgiyi görenler arasındadır.

5-University of Oxford

Paris Üniversitesinden sonra dünyanın ilk üniversiteleri arasında yer alan University of Oxford 1096 yılında İngiltere’de kurulmuştur. İlk kurulduğu yıllarda Arapçadan çeviriler yapan bu eğitim merkezi daha sonraları fakültelere sahip olarak ciddi çalışmalara imza atmıştır. Bünyesinde 22500 öğrenci bulunan bu eğitim merkezi dünyanın ilgisini önemli mezunları ile çekmektedir.
Dünyanın En İyi 5 Teknoloji Ve Mühendislik Üniversitesi yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>