Anasayfa » Bilgi Kütüphanesi

Siyah Mutfak Modelleri

10 Ağustos 2017
reklamlar

Siyah mutfak modelleri çok tercih edilmeyen bir mutfak türü iken gerek daha modern bir görünüm sağlaması gerekse şık bir hava katması nedeniyle son zamanlarda tercih edilen bir mutfak türü haline gelmiştir. Orman endüstri mühendislerinin ve mimarların özellikle geniş mutfak tasarımlarında kullandıkları bir alternatif haline gelmiştir.

Siyah Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tasarımı gerçekleştirilen mutfaktezgahlarının rengi siyah ise dolapların rengi farklı tonlarda kullanılabilir. Tezgah siyah renkte olmasına rağmen simli, mermer gibi farklı modelleri vardır. Siyah ile beyazın zarif uyumunu tezgah ve dolap ile sağlayabilirsiniz. Bu iki renk ile uyumlu olan altın rengini kullanarak daha modern bir hava oluşturabilirsiniz. Siyahtezgah kullanımında tezgah renginin donuk tonlarda olmasına dikkat edilmelidir. Eğer dolaplar siyah olacak ise tezgah farklı renkte olmalıdır ya da tezgah siyah renkte olacak ise dolap farklı renkte olmalıdır.

Tamamen siyah dolap ve tezgahtan oluşturulan mutfaklarda zemin toprak tonlarında ya da altın rengi tonlarında kullanılmalıdır. Düz bir zemin kullanılmaktan ise çizgilerden oluşan bir zemin yapılması ortama daha ferah bir alan elde edilmektedir.

Siyah Mutfaklarda dolapların rengi kırmızı tercih edilebilir. Kırmızı ve siyahın uyumu ile göz kamaştırıcı bir görünüm oluşacaktır. Siyah ve ahşap malzemenin mükemmel uyumu sizi büyüleyecektir. Kahverengi fayanslar ve ahşap dolaplar muhteşem görünecektir.

Siyah Mutfaklarda Aksesuar Seçimi

Siyah Mutfaklarda aksesuar seçerken renklere ayrı özen gösterilmelidir. Siyahın tüm canlı renkler ile uyumu aksesuar seçiminde göz önünde bulundurulmalıdır. Mutfağınızın avizesini gold renginde seçmelisiniz. Özellikle birden fazla avizeyi yan yana sarkıtarak daha aydınlık bir ortam sağlamalısınız. Siyah mutfakların zarifliğini ortaya çıkaran aydınlatmaların önemi unutulmamalıdır. Mor, kırmızı, sarı ve pembe renklerde çiçekler ile mutfağınızı renklendirebilirsiniz. Siyah Mutfağınızdakullanacağınız gold rengin daha lüks bir hava katacağı dikkate alınmalıdır.
Siyah Mutfak Modelleri yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>