Anasayfa » Bilgi Kütüphanesi

Özgün Yazı Nedir? Özgün Yazı Nasıl Yazılır?

27 Ağustos 2017
reklamlar

Evet arkadaşlar bugün ki yazımız da sizlerle beraber özgün yazıyı biraz ele alacağız. Özgün Yazı nedir ? Özgün yazı yazma kuralları nelerdir ? Ayrıca nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Evet önce özgün yazı nedir gelin hep birlikte buradan bir başlayalım. Arkadaşlar özgün yazı demek daha önce hiç bir internet sayfasında paylaşılmamış tamamen şahsın kendi düşünceleri ile kağıda ya da bir internet ortamına aktarılan yazı biçimidir.

Özgün Yazı Google için neden bu kadar çok önemli ?

Bu konu da neden diye soracak olursanız Google bir arama motoru dur. Her geçen gün algoritmasını değiştirmekte tabiri caizse spam yani kopyacı siteleri bir nevi aramalar dan temizlemektedir. Temizlemezse ne olur dersini z o zaman ise arama motorları tam bir çöplüğe kalitesiz web sayfası mezarlığına döner.  O yüzden özgün ve kaliteli içeriğe çok önem vermeniz gerekmektedir.

Özgün ve Kaliteli İçerik Nasıl Oluşturulmalı?

Az önce de bahsettiğimiz gibi Google özgün içeriklere artık çok daha fazla önem vermektedir. Özgün içerik oluşturmak için 1. Koşul kendiniz için ya da arama motorları için birşeyler yazmayın. Ziyaretçiye ne verebiliyorsunuz onun ihtiyaçlarını karşılayabiliyor musunuz asıl bu soruyu kendinize bir sorun.

Özellikle de basit ve saçma sapan içerikler den olabildiğince kaçınmaya özen gösteriniz. Yazmış olduğunuz bir yazı en fazla 300 ile 400 kelime arasında değişmelidir. Yazıyı yazarken imla kurallarına, olabildiğince en az hata ile yazmaya dikkat edin. Evet arkadaşlar bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir sonraki yazımız da tekrar görüşmek üzere. Hoşçakalın diyoruz…
Özgün Yazı Nedir? Özgün Yazı Nasıl Yazılır? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>