Anasayfa » Bilgi Kütüphanesi

Zemzem Suyu Gerçekten Şifa Kaynağı Mı?

14 Eylül 2017
reklamlar

Zemzem suyu dünyaca ünlü bilinen en eski kaynak sulardan biri ayrıca bir mucizevi hayat kaynağı olarak da bilinmektedir.

Kutsal su olan zemzem yani Zübeyde Suyolu bölgesine röportaj veren bir Japon ve Alman bilim adamlarının araştırma ve incelemelerine göre zemzem suyu ile pek çok çarpıcı iddaa ve araştırma sonuçlarına ulaşılmıştır. Zemzem ezan okunduğunda suyu berraklaşır ve çan çalındığında ise kararmakta olduğu mikroskobik incelemeler sonucunda da kesinliği kanıtlanmıştır. Uzun yıllardan beri zemzem suyu ve kristalleri üzerindeki araştırmalar sonucunda bilim adamları zemzem suyunun kaynağının sırlarını da çözmeye başlamıştır.

Ren Nehri suyundan içen kişilerin enerjilerinin azaldığını belirleyen bir Alman bilim insanı bu suyun üzerinde araştırma ve incelemeler yaparken bir miktar zemzem bulur ve içtikten sonra da yaklaşık yarım saat sonra rahatladığını hisseder. Zemzem suyu bir kova suya dökülüyor ve zemzemin bu kirli suyu da arındırdığı ve temizlediği görülmektedir. Allah Teâlâ’nın bizlere sunduğu bir nimet olan bu zemzem suyu dünyanın en kutsal sularının başında gelir.

Yapılan bir diğer araştırmalar sonucunda ise zemzemin hiçbir şekilde diğer elementlerden ve sulardan etkilenmediği ancak diğer su kaynaklarını etkilediği öne sürülmüştür. Mikroskobik incelemeler doğrultusunda da tüm bu yapılan araştırmanın delillerini bilim insanları gün yüzüne çıkarmıştır.

Zemzem suyunun yapısı diğer su türlerinden çok farklıdır. Bu onu dünyadaki diğer elementlerin de efendisi yapmaktadır. Suya yapılan deneyler ile çan sesi duyulduğunda suyun kristallerini araştıran mikroskobik ortamda bilim insanları bu suyun karardığını kanıtladı. Ezan sesi ile de içerisindeki kristallerin Kâbe’yi andıran kristal şekillere dönüştüğü görülmektedir. Bir damla zemzem suyu ile yüz damla normal su karıştırılıyor bu bir damla zemzem suyu diğer tüm suları zemzem suyuna dönüştürüyor.

Zemzem suyu şifa kaynağıdır. Açlıklara karşı korur ve vücut için doyurucudur. Zemzem suyu içerisinde mineral yapısı olarak da zengin olduğundan vücut direncini korur ve sindirim sistemini de düzenleyerek vücudun işleyişini de sürdürür.

Diğer bağışıklık sistemini de güçlendirirken yeni çocuğu olan kişilerce de tüketildiğinde süt artırıcıdır. Ayrıca dünyevi tüm yararlarından başka sevaptır. Zemzem suyu her birey tarafından içilmeli ve dünyanın her yerindeki insanlara da ulaştırılmaktadır.
Zemzem Suyu Gerçekten Şifa Kaynağı Mı? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>