Anasayfa » Bilgi Kütüphanesi

Ekmekler Neden Küflenir, Sebepleri Nelerdir?

29 Eylül 2017
reklamlar

Evimizin vazgeçilmez hamurlarından bir tanesi de ekmektir. Ekmek yemeden belki yaşanır ama belli bir gıdaya ulaşabilmek için maalesef ekmeğe de ihtiyaç vardır.

Eski insanlar ekmeği hep kendileri yaparlarmış. Tabi o zamanlar ekmek alacak parayı nereden bulacaklardı ki. Zaten ne varsa eskiler de vardır diye bir ata sözü vardı o aklıma geldi birden.

Ekmeklerini kendi yapar en azından bildikleri şeyi yerlerdi. Şimdi günümüz de artık öyle değil. Her şeyin bir kolayı hazır yöntemi var. Yemekleriniz her ne kadar çeşit zenginliğine bürünse de yine de o sofra da mutlaka ama mutlaka bir ekmek görmeniz mümkün olacaktır.

Ekmekler Neden Küflenir, Sebepleri Nelerdir?

Ekmek, hayatımızın her ne kadar bir parçası olsak da ne yazık ki ekmekleri israf etmekten kaçınmıyoruz. Burada israf dediğimiz olay zaman içerisinde kiler de ya da bir poşet içerisinde uzun süre beklemiş olan bir ekmek zamanla küflenmeye başlayacaktır. Bu durum da yapışından kaynaklıdır. Küflenmenin en büyük nedeni sıcaktan ve bakteriler den oluşan nem zamanla ekmeği küflenme duruma kadar getirebiliyor.

Bu sebepten dolayı ekmekler sürekli olarak küflenmektedir. Bu durumdan dolayı ülkemiz de bir çok ekmek israfı yapılmaktadır. Artık ekmek tüketiminin de bilincine varmamız gerekli diye düşünüyorum. Günlük ihtiyacınız kadar ekmek alırsanız aslında bu sorunu da kolay bir şekilde aşmış olursunuz. Hazır jelatinli ekmeklerin üzerinde genel de nasıl bir ortam da saklayacağınız ya da kaç gün içerisinde tüketmeniz gerektiği hususta bilgilendirmeler yapılmaktadır. Artık yeni yeni poşetleme sistemine de geçilmiş durumda ülkemiz de. Zaten sizlere de tavsiyemiz poşetli ekmekleri tercih ediniz.
Ekmekler Neden Küflenir, Sebepleri Nelerdir? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>