Anasayfa » Bilgi Kütüphanesi

İş Görüşmesi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

2 Temmuz 2011
reklamlar

İş Görüşmesi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir. Yeni bir işe merhaba demeden önce Cv doldurup iş görüşmesi yapılır. Peki bu görüşme nasıl olmalıdır? Neler konuşulmalıdır? İşte işte görüşmesi yaparken dikkat edilmesi gerekenler nedenler:

İş görüşmelerinde başarılı sonuçlar elde edebilmek için herşeyden önce bu sayfayı okuyup göstermiş olduğunuz istekliliği, bu sürecin her evresinde göstermeniz gerekmektedir. İş görüşmesinde bulunacağınız insan kaynakları veya amirinizin sizden pozitif bir elektrik alması ve işi ne kadar istediğinizi görmesi, işe alınmanız için çok büyük bir avantaj olacaktır..

Diğer söz konusu kriterlere bakacak olursak:

* Mülakat dışında günlük yaşamımızda dahi insanlar birbirlerini giyim, kuşam, duruş ve konuşmalarıyla değerlendirmektedir. Sizin sergileyeceğiniz olumlu ilk izlenim ve başarılı duruşunuz size kafadan +1 puan kazandıracaktır. Görüşmeye mümkün olduğunca resmi ve sade gitmeye özen gösterin. Konuşmalarınızda başarılarınız ve kendinizden bahsetmeye ama abartmamaya özen gösterin. Kısacası kendinizi bir şirket gibi görün ve öyle tanıtın.
* Görüşmeye giderken yanınızda mutlaka vesikalık fotoğrafınızı ve güncel özgeçmişinizi bulundurun. Şirkete kabul edildiğiniz cv ile yanınızda götürdüğünüzün aynı olmasına ve gitmeden önce iyice eksiksiz bir şekilde doğruluğundan emin olun. Çünkü iş görüşmesi esnasında size, özgeçmişinize bakılarak geçmişte çalıştığınız işleriniz ile ilgili bir soru sorulabilir. Böyle bir durumda bekletmeden, tereddütsüz net cevaplar verebilmelisiniz.
* Görüşmeleri çok sevdiğiniz ve aşık olduğunuz birini kendinize aşık etmek istercesine önem vererek gerçekleştirmeye özen gösterin. Görüşmeye geç gitmek yerine biraz daha erken gidip işinizi garantiye alın, bir yerde soluklanın birşeyler için ve/veya dinlenin, rahatlayın. Ağır ve kendinden emin bir şekilde 10 dk erkenden görüşme yerinde bulunarak kendinizi tanıtın ve görüşme saatini bekleyin.
* İş görüşmesi esnasında gelecekteki yöneticinize karşı güler yüzlü ve samimi davranışları çok abartmadan yansıtın. Resmi konuşarak her güzel düşüncenin arkasından teşekkür ederek, bir özelliğiniz ile o istediğiniz işe katacağınız artılardan bahsederek, özgeçmişinizin bir geçmiş olduğunu ve o şirkette yapacaklarınız ile gelecek vaadettiğinizi gösterin.
İş Görüşmesi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>