Anasayfa » Bilgi Kütüphanesi

En Tehlikeli ve İnsan Öldüren Hayvanlar Nelerdir?

25 Temmuz 2011
reklamlar

En Tehlikeli ve İnsan Öldüren Hayvanlar Nelerdir? Bu hayvanlara çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle de ormanlık bölgeler de gezerken dikkatli olmanız da fayda var. Bakalım bu çok zararlı hayvanlar nelermiş hep beraber öğrenelim..

En tehlikeli hayvan sıralamasında ikinci sırada kobra yılanı geliyor. Hindistan’da her yıl 50 bin kişi kobra yılanı sokması nedeniyle hayataveda ediyor.

“Jaws” filminden korkanlar haksız değil!

Üçüncülük sırasında ise denizanası bulunuyor. Özellikle Avustralya kıyılarında yaşayan bir denizanası türünün son derece zehirli. Geçtiğimiz yüzyılda yaklaşık altı bin kişi denizanası çarpması nedeniyle hayatını yitirdi.

En ölümcül dördüncü hayvan ise büyük beyaz köpekbalığı. Yani Jaws filminden korkanlar haksız değil. Boyu altı metreye ağırlığı 1,7 tona ulaşabilen köpekbalıkları her yıl 50-100 kişinin ölmesine neden oluyor.

Aslanlar ölümcül hayvan sıralamasında beşinci geliyor. Son derece yırtıcı olanAfrika aslanları sayıları azalsa da hala insanlar için tehlike yaratıyor. Afrika’da yılda ortalama 400 kişi aslanlar tarafından öldürülüyor.
En Tehlikeli ve İnsan Öldüren Hayvanlar Nelerdir? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>