Anasayfa » Bilgi Kütüphanesi

İlkbaharın Başlangıcı Ne Zaman?

20 Mart 2012
reklamlar

İlkbaharın Başlangıcı Ne Zaman? – İlkbahar geldi çattı. Ortalık günlük güneşlik oldu. İlkbaharın gelmesi ile beraber kuşlar yuvalarndan çıkıp kırlarda ovalarda uçuşmaya başladılar. İlkbahar geldi hoşgeldi. İlk bahar başlangıcı ile ilgili bilgiler.

Genel olarak hareketsiz olan bir kış devresinden hemen sonra, bu devrede, bitkiler büyümeye başlayacaktır. Kuzey yarımkürede 21 Mart-22 Haziran arasında ve güney yarımkürede 23 Eylül-22 Aralık arasındadır.

Bu mevsimde hafif ve insanı terletmeyecek şekilde yün ve iplik karışımı elbiseler tercih edilmelidir, mevsim hastalıklarına çok dikkat edilmeli özellikle grip ve nezleden olabildiğince korunmalıdır.

Eskilerin değimi ile “havaya göre değil, mevsime göre giyinmeli”dir. derler..
İlkbaharın Başlangıcı Ne Zaman? yazısına ait etiketler :


1 Yorum »

  • Fırat tetik diyor ki:

    selam evet nasipse yaz geliyor arkadaşlar bu sene çok soğuk olduğu gibi yazda çok sıcak geçebilir Allah kısmet ederse inş bu sene için hayırlı olmasını dilerim sağlık huzur ve iyi bir sene geçmesini dilerim

    saygılarımla

Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>