Anasayfa » Bilgisayar - İnternet

Microsoft’un Holopörtation Ürünü ile Gerçekleştirilebilecek 7 İmkansız Şey

1 Ağustos 2017
reklamlar

Holopörtation, Microsoft‘un geliştirmiş olduğu, gerçek zamanlı bir iletişim sistemidir. Son günlerde gündeme girmesi ile birlikte kafalarda birçok soru işareti de bulunuyor. Nasıl kullanılıyor? Ne zaman piyasaya sürülecek? Fiyatı dudak uçuklatıyor mu?

  1. Bilim Kurgu Filmlerini Aratmayacak Nitelikte Bir Proje

İnsanlık, seneler öncesinde yayınlanmış bilim kurgu filmlerindeki misyonları teker teker gerçekleştirme yolunda.

  1. Gerçek Zamanlı Bir Hologram Sistemi

Holopörtationi, Microsoft‘un geliştirmiş olduğu gerçek zamanlı bir hologram sistemidir. İletişim kurulacak kişiyle gerçek zamanlı bir şekilde görüşme imkanı sunuyor. Microsoft’un VR cihazıyla, sanal gerçeklik teknolojisi kullanılarak bir hologram yaratılıyor. İletişim kurulacak kişi ise hologramınızı bu Holopörtationteknolojisi ile karşınızda buluyor ve sistemin 3 boyutlu işliyor olması da günümüz 21. yüzyılında yeterince ilgi göreceğe benziyor.

  1. Geliştirilmeye Devam Ediyor ve Hala Eksiklikleri Var

Şimdilik Holopörtationteknolojisi sadece görüntüyü yansıtabilmekte. Elbette hologramı oluşturulan şahıs ile herhangi bir temasa girilemiyor. Microsoft henüz Holoportation ile ilgili teknik bilgileri açıklamıyor.

  1. Fiyatları Dudak Uçuklatıyor

Şimdilik hala Holopörtation teknolojisi piyasaya sürülmüyor. Fakat geliştiriciler için Holopörtationteknolojisi 3000 dolar gibi bir bütçeye satılmakta.

  1. Hololens Gözlükleri Kullanılıyor

Microsoft‘un Holopörtation teknolojisi, HoloLens adlı sanal gerçeklik gözlükleri ile kullanılmakta. Hologramı yansıtılan kişi yerine, hologramı seyredecek kişi bu HoloLens gözlüklerini kullanıyor. Yani bir bakıma hologramı yansıtılacak kişinin bulunduğu ortamdaki eşyalar dahi, bir sanal gerçeklik oyununda olduğu gibi sistem tarafından işleniyor ve küçük bir virtual ortam hazırlanmış oluyor.

  1. Microsoft Ne Zaman Piyasaya Sürüleceği Hakkında Bir Bilgi Vermiyor

Microsoft’un Holopörtationteknolojisi‘nin ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında bilgi vermemesi kafalarda yoğun soru işaretleri bırakıyor. Anlaşıldığı üzere bu teknoloji yakın zamanda karşımıza çıkmayacak, fakat piyasaya sürüldüğünde dünyada çığır açacağına hiçbir şüphe yok.

  1. Basit Sesli Veya Görüntülü Görüşmelere Veda EdiliyorMicrosoft’a göre Holopörtation teknolojisi piyasaya sürüldükten ve yaygınlaştırıldıktan sonra, sıradan sesli ve görüntülü görüşmelere veda edilecek. Böylesine bir mesajın verilmesi ise gayet aşikar.Microsoft’un Holopörtation Ürünü ile Gerçekleştirilebilecek 7 İmkansız Şey yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>