Anasayfa » Bilgisayar - İnternet

Bilgisayar Arka Planda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

7 Mayıs 2012
reklamlar

Bilgisayar Arka Plan da Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır? Msconfig yöntemi ile arka kısımda istemediğiniz uygulamarı çok rahat ve kolay bir şekilde devre dışı bırakabilirsiniz..

Ancak her uygulamayı devre dışı bırakmak pc’nizi bir daha açılamaz hale getirebilir. Bu işten çok iyi bir şekilde anlamıyorsanız kesinlikle bulaşmamanızı tavsiye ediyoruz.

ilk başta “başlat” menüsüne gelerek “çalıştır” komutunu tıklayınız. Gelen ufak pencereye “msconfig” yazarak enter tuşuna basınız. Şimdi ekrana farklı bir pencere gelecektir.

Burada yapmanız gereken şey başlangıç menüsüne gelip programları antivirüs ve koruma uygulamaları hariç hepsinin tiklerini birer birer kaldırıp uygula yapıp sayfayı kapatıyoruz. Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra artık arka planda çalışan uygulamardan eser kalmıyor. Hepsi devre dışı bırakılıyor. Bu sayede Pc’niz de hızlanmış oluyor.
Bilgisayar Arka Planda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>