Anasayfa » Bilişim - Teknoloji

Dropbox İle Kullanabileceğiniz Muhteşem Özellikler

26 Haziran 2017
reklamlar

Dropbox’ın Google Drive veya OneDrive gibi bulut depolama mantığında çalışıldığı biliniyor. Dropbox’ın, kendi alanındaki gelişmelerle paralel olarak kendini günden güne büyüttüğü biliniyor. Dropbox’ın şuan kendi sektöründeki en güncel ve yenileyici marka olması herkes tarafından bilinmekte ve şuan sektörün en çok kullanılan servislerinden biri olduğu biliniyor. Dropbox’ın önemi telefon veya tabletlerde kullanıldığında daha iyi anlaşılıyor. Dropbox’ın telefon üzerinden kullanıldığında 2 GB’lık bir depolama alanı olduğu biliniyor. Buna ek olarak 500 MB’lık ek bir kamera upload adında ayrı bir alan oluşturduğu biliniyor. Bununda kullanıcılar adına çok önemli bir detay olduğu biliniyor.Bununla birlikte Dropbox’ın bilinmeyen bazı özelliklerinin kullanıcılara daha fazla hizmet sağladığı biliniyor.

Hızlı Dosya Temizleme

Dropbox’tan silinen dosyaların PC’de veya tablette anında silinmediği biliniyor. Bir köşede durup bir ay boyunca silinmek için bekleyenler hafızasında tutulduğu biliniyor. Yani Dropbox’ın sizin silmek istediğiniz dosyaları bile bir müddet kendi hafızasında beklettiği biliniyor.Bu işlemin ücretsiz kullananlar için bir ay ücretli kullanıcılar içinse 1 yıl sürdürüldüğü biliniyor. Bu özellik size mantıklı gelmiyorsa dosyalarınızı tamamen sil seçeneğine tıklayarak dosyalarınızın tamamen yok olmasını sağladığı biliniyor.

İndirme Hızı Belirleme

Birçok zaman inişli çıkışlı internet hızının paket gönderimini etkilediği biliniyor.Bu durumun sonlandırılması için Dropbox’ın indirme hızı sabitleme özelliği olduğu biliniyor. Dropbox’ta internet hizmetinin ne kadar iyi olduğu da bu özellikle biliniyor. Bu özelliğin hem indirme hem de yükleme hızlarınızı ayarlayabileceğiniz hem de kendi internet hızınızı tamamen uygulamaya yönlenmesini önleyerek tüm uygulamaları rahatlıkla kullanabileceğiniz biliniyor.

Dosyaları Paylaşma

İstediğiniz dosyayı arkadaşlarınızla veya ailenizle paylaşmanın bu özellikle mümkün olduğu biliniyor. Üstelik yapabileceğiniz farklı etiketleme sistemleriyle dosyalara kişi davet etme özelliği olduğu da biliniyor. Bunu yapmak için standart e-posta etiket özelliğini kullanmanın yettiği biliniyor.
Dropbox İle Kullanabileceğiniz Muhteşem Özellikler yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>