Anasayfa » Bilişim - Teknoloji

PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

29 Haziran 2017
reklamlar

PlayStation 4 sahipleri, oyunlardaki FPS düşüklüklerin yanı sıra, sistem performansının da düştüğünü dile getiriyor. PS4 yavaşladıysa, yapmanız gereken fabrika ayarlarına döndürmektir.

Playstation4’ü Fabrika Ayarına Döndürmek İçin;

Playstation4’ünüzü fabrika ayarlarına döndürmeden önce, “ayarlar>sistem yazılım güncellemesi” adımını izleyip Playstation’ın güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer Playstation4 güncel ise sıfırlama işlemini yapabilirsiniz. Güncel değilse güncellemeyi yaptıktan sonra sıfırlama işlemini yapabilirsiniz. Bu aşamadan sonra sırasıyla:

  • PS de ana ekrandan ayarlar bölümüne girerek FSN isimli kısma giriş yapınız. PSN ekranı karşınıza geldikten sonra “Ana PS4 Sistemini etkinleştir” seçeneği karşınıza gelecektir. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra “devre dışı bırak” seçeneğini seçin. Bu adımı tamamladıktan sonra Playstation yeniden başlar.
  • PS4’ü ana sistemden çıkardıktan sonra “Ayarlar>Sıfırlama>PS4 sistemini sıfırla” adımını takip ediniz. Bu aşamadan sonra karşınıza hızlı ve tam seçeneği gelecektir. Burada yapacağınız tercih önemlidir. Burada komple sıfırlama yapmak istiyorsanız tam seçeneğini seçmelisiniz. Bu seçeneği seçtiğiniz anda sistemde var olan her şey tamamıyla yok olacaktır.
  • 2.adımın hemen ardından başlayacak olan PS4 sıfırlama işlemi yaklaşık olarak 1 ile 1 buçuk saat sürmektedir. Bu aşamada cihaz sahibinin yapması gereken PS4 sıfırlama işlemini yaparken cihazın asla ve asla güç kaybı yaşamamasını sağlamaktır. Çünkü bu tarz sıfırlama işlemlerinde işlem devam ederken herhangi bir kapanma olumsuz neticeler verebilmektedir. Sıfırlama işleminin ardından PS4 kendini yeniden açacaktır ve bu aşamada sizden kurulum ayarlarını yüklemenizi isteyecektir. Sıfırlama İşleminden sonra PS4Burada sıfırlama işlemi yaptıktan sonra cihaz hakkında kullanıcının gözüne çarpacak ilk önemli özellik verimliliğin ve hızının artmış olmasıdır. Netice de sağlanan akıcılık ile keyifli anlar yaşanacaktır.PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>