Anasayfa » Bilişim - Teknoloji

WhatsApp Hesap Silme Nasıl Yapılır?

29 Haziran 2017
reklamlar

Akıllı telefonların kullanımın artması ve internet erişiminin çoğalmasıyla WhatsApp, dünya genelinde en çok tercih edilen haberleşme uygulamalarından biri haline geldi. Telefon numarasıyla eşleştirilen bir hesap sayesinde WhatsApp’ta hem bireysel konuşmalar hem de grup konuşmaları gerçekleştirilebiliyor. Hemen her yerde yaşanabilen bu iletişim deneyimiyle fotoğraf, video, ses dosyaları, çeşitli belgeler ve konum bilgisi paylaşılabilmekle birlikte sesli ve görüntülü arama yapılabiliyor.

WhatsApp Uygulamasını Kaldırmak, Hesabı Silmek İçin Yeterli mi?

Bu uygulamayı kullanmaktan vazgeçebilir ve hesabı silerek bu platformdan çıkabiliriz. Birkaç kolay ve basit adımla WhatsApp hesabını silmek mümkündür. Ancak milyonlarca internet kullanıcısının akıllı cihazları aracılığıyla haberleşmek için kullandığı WhatsApp uygulamasını kaldırmak, WhatsApp hesabını silmek için yeterli değildir. Uygulama kaldırılsa bile WhatsApp hesabı varlığını korur. Böylece aynı telefon numarasına sahip cihazda uygulama yeniden kurulduğunda mevcut hesap kullanılmaya devam edilir. Örneğin telefonumuz sıfırlandıktan sonra WhatsApp uygulamasının yeniden yüklenerek kurulmasıyla önceden kullandığımız WhatsApp hesabı üzerinden haberleşmeyi, dosya ve konum paylaşmayı sürdürebiliriz.

WhatsApp Hesabını Silmek

Bir telefon numarasıyla eşleşen WhatsApp hesabını silmek için öncelikle kablosuz ağa (Wi-Fi) dahil olunarak veya mobil veri etkinleştirilerek internet bağlantısının gerçekleştirilmesi gerekir. Daha sonra uygulama açılır. “Menü” tuşuna veya üst üste üç nokta ile belirtilen “Daha fazla” ikonuna basıldıktan sonra “Ayarlar” sekmesine tıklanarak yeni bir sayfaya geçilir. Burada anahtar simgesiyle gösterilen “Hesap” başlığına dokunulur. Karşımıza çıkan maddeler arasında en altta bulunan “Hesabımı sil” sekmesine basılarak başka bir pencerenin açılması sağlanır. Bu ekranda ilgili alana ülke kodunun girilmesinin ardından WhatsApp hesabıyla eşleşen telefon numarası da gerekli yere yazılır. Daha sonra “Hesabımı Sil” butonuna basılarak silme işlemi gerçekleştirilir. Böylece kullanılan WhatsApp hesabı silinmiş olur.
WhatsApp Hesap Silme Nasıl Yapılır? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>