Anasayfa » Bilişim - Teknoloji

Bulut Depolama Servisleri Arasında Veri Transferi Nasıl Yapılır?

3 Temmuz 2017
reklamlar

Türkiye de bir kaç ay sonra Dropbox, Google Drive ve OneDrive’a erişim yasağı getirebilir. Bir çok kişi önemli dosyalarını ve bilgilerini saklamak için ve  bulut servisleri getirilmişti. Ancak depolama servisleri deaktif olacağı için  kullanıcılara bir süre hizmet verememektedir. Böylelikle servis kullanıcılara zorunlu kılmak için MultCloud isimli uygulama üzerinden ücret almaksızın verileri taşımak servislerini, önemli bir hizmet sunabilmektedir..

Bulutlu depolamaların servis aktiflik olarak da kullananların, böyle servisler çok ta büyük olan boyutlar dosyaların da tutma olasılıkları vardır. Kapatmanın kararı ardındandı bu servisler bağlanma güçlükle çekenlerde yeniyle bulutlar servis doğru yolla almaktan isteseler ede, Tamamının dosyalarının tekrarlanması edinmekle ve yeni servisler yüklemek teki gibi bir külfetli ile karşılaşıyor olabilir. Haliyle de bütün bu dosyaların da bir yerden bir yerelde taşıyabilmek bir aracın uygulamak elzemlik oluyor. Multcloud isimleri ücret almadan uygulamaların da tam tamına bunun için yapılmış Bu işlemlerin gerçekleştirmek için ise şu yolların da takipte etmemiz gerekebilir.

Kayıt Olun;

Multcloud İnternet adresi girdikten sonra da hemen hemen hepsi sağda gördüğüm kayıtlar olmakta, kendimiz bir profilin oluşturmak gerekebilir. Ardından da size gönderilen aktivasyonlar mail kullanmak, üye onaylayabilir siniz. Site tekrarlanan girişler yaptıklarınız karşınızda da yukarıdakilerin bir panelin ekranda çıkıyor ve işlemeler başlatılıyor.

Servis Seçin;

İkinci aşamadaki değişimler yapmakta olduğumuzun, depolamaların da servislerin, Multcloud hesabının bağlıyor da olabilmektedir. Yukarıda görsellikle de gördüğü gibi depolamaların servis nerede ise hepsinin kullanılır ve durum ve sahipli olduğu hesap sitelerin girmek yetebilmektedir.

Taşımakta Olduğumuz İşlem;

Taşımakta olduğumuz isteklerimiz, Depolamalar servis bağlantı yapmak sonra, bu servislerin hemen hepsi sağ tarafın kendisi yer bulabiliyor. Ardında taşımakta olduğumuz istediği her hangisi bir soyayı tulup ta, hedefin servis sürükleme yetiyor olabilir. Bu işlemler yaptıkları bildiğiniz üzere dosyaların taşınması başladığını da görebilirsiniz.
Bulut Depolama Servisleri Arasında Veri Transferi Nasıl Yapılır? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>