Anasayfa » Bilişim - Teknoloji

3D Gözlük Nedir? 3D Gözlük Satın Alma Rehberi

23 Ocak 2012
reklamlar

3D Gözlük Nedir? 3D Gözlük Satın Alma Rehberi – 3D gözlükler ile neler yapılabilir? Hangi filmler 3D gözlükleri desteklemektedir? Bu ürünleri nasıl ve nerelerden satın alabilirim? 3 boyutlu nasıl birşeydir? 3 boyutlu film izleme ile ilgili daha detaylı bilgileri içermektedir.

3 Boyutlu Gözlük Nedir?

İnsan iki gözüyle görürken iki farklı görüntüyü göremezler. Beyin, bu iki farklı açıdan alınmış olan görüntüleri üst üste bindirip derinlik algısı oluşturmaktadır. Aynı gözümüz gibi düşünelim, iki fotoğraf makinesi veya kamera objektifiyle çekilen görüntülerin iki kanaldan göze ulaştırılması 3 boyutlu görüntüyü kağıt ve ekran üzerinde yeniden rahat bir şekilde oluşturabilmektedir.

3d Gözlük Çeşitleri Nelerdir?

Birçok değişik renkler de (3D Boyutlu) gözlükler vardır. Günümüzde en fazla ve yaygın olarak kullanılanı cyan+kırmızı’dır, onun arkasından ise Mavi+Kırmızı takip etmektedir. Gözlük tipi oluşturulan resmin tipine göre seçilmelidir. Buna çok dikkat etmelisiniz. Mavi+Kırmızı modda oluşturulan bir resmi cyan+Kırmızı gözlük ile izlediğiniz herhangi bir filmde ne yazık ki hiç bir sonuç alamazsınız.

Ürünleri Nereden ve Nasıl Satın Alabilirim?

Türkiye’de bir çok elektronik ve Bilgisayar üzerine internet mağazaları mevcuttur. İster internet üzerinden sipariş verebilir, dilerseniz teknoloji mağazalarından bu ürünleri satın alıp kullanmaya başlayabilirsiniz..
3D Gözlük Nedir? 3D Gözlük Satın Alma Rehberi yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>