Anasayfa » Bilişim - Teknoloji

Türkçe Twitter geliyor!

17 Şubat 2011
reklamlar

Türkçe Twitter geliyor! ile ilgili haberler Türkçe Twitter geldiği söyleniyor. Sizce iyi mi olur yoksa gereksiz mi? İsterseniz bu başlık altından da tartışabilirsiz saygı çerçevesi altında arkadaşlar..

Ntvmsnbc’nin haberine göre, Twitter bu çabalara ek olarak her kullanıcının müdahil olabileceği ortak bir merkez açarak ara yüz ve butonlarının başka dillere de çevrilebilmesini hızlandırıyor. Sitenin hedefinde ilk olarak Türkçe, Rusça ve Endonezce olarak da yayına geçmek var.

Ünlülerin de sıkça kullandığı bir sosyal platform olan ve yeni dillerle yeni kullanıcılara ulaşmayı amaçlayan Twitter, yıl sonunda da Portekizce’ye çevrilmiş olacak.

Bununla birlikte sitedeki tweetler orijinal dillerinde kalacak. Çevirmenler hem hâlihazırda kullanılan dillerdeki butonların ve menülerin üzerinden geçecek, hem de Twitter’ı yeni dillere uyarlamaya devam edecek.
Türkçe Twitter geliyor! yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>