Anasayfa » Biyografiler

Louis Daguerre hayatı ve biyografisi

17 Kasım 2011
reklamlar

Louis Daguerre hayatı ve biyografisi kimdir çalışmaları eserleri Lois Daguerre hakkında genel ve geniş bilgiler Google doodlesi Lois Daguerre google logoları ve kişinin hayat öyküsü hikayesi hakkında bilgilere aşağıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Buyrun inceleyiniz..

18 Kasım 1787 yılında Cormeilles, Fransa ülkesinde dünyaya geldi. Mimarlık, tiyatro tasarımı ve manzara resmi üzerine bir takım eğitimler aldı.

Tiyatro çizimleri üzerine çalışmalar yapan Daguerre, tiyato tasarımları konusunda büyük üne kavuşup 1822 yılında Paris’te açılan Diorama’yı yarattı. Bir çeşit fotoğrafik görüntü elde etme yöntemi olan dagerreyotipi adlı buluşu ile ünlendi. Daguerre, mükemmelleştirdiği dagerreyotipiyi yıllarca süren çalışmalarının ardından 1839 yılında Fransız Bilimler Akademisi ile birlikte o yılın 7 Ocağında tanıttı. Dönemin Fransız Hükümeti, Daguerre’den bu buluşun patentini isteyerek, buluşu tüm dünyanın serbestçe kullanımına açtı.

Louis-Jacques-Mandé Daguerre, 10 Temmuz 1851 yılında kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti.
Louis Daguerre hayatı ve biyografisi yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>