Anasayfa » Biyografiler

Nicolas Steno Kimdir,Hayatı ve Çalışmaları

10 Ocak 2012
reklamlar

Nicolas Steno Kimdir,Hayatı ve Çalışmaları – Nicolaus STENO (1638-1686) tarihleri arasında yaşamış olan Danimarkalı bir din adamıdır. Stensen, bilinmeyen bir hastalık yüzünden çocukluğunda yalnız olarak büyüdüğü bildirildi Bu kişi hakkında daha fazla bilgiye aşağıda ulaşabilirsiniz. Buyrun inceleyin..

Nicolas Steno, Jeoloji araştırmalarının sonuçlarını 1669 yılında yayınladı. Çünkü bunun nedeni ise birçok kaya­nın tortul niteliği taşıdığını farketmesiydi. Yine fosillerin, bir zamanlar yaşamış eski yaratıkların artıklarının ol­duğunu ve zamanlama amacı ile bunlardan yararla­nılabileceğini göstermişti. Modern kristallog-rafinin temellerini ilk atan insandı.

Nicolas Steno (11 Ocak 1638 – 25 Kasım 1686) (Danca: Niels Stensen, Latince yazılı kitaplarda Nicolaus Steno), anatomi ve jeoloji dalında Danimarkalı öncü bir bilim adamı Hali hazırda 1659 yılında, sadece bir kitapta yazdığı için bilgileri kabul etmemeye, bunun yerine kendi kendine araştırıp açıklığa kavuşturmaya karar verirdi. Steno, jeoloji ve stratigrafinin babası olduğu kabul edilmektedir..

Resimleri:
Nicolas Steno Kimdir,Hayatı ve Çalışmaları yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>