Anasayfa » Biyografiler

La fontaine Kimdir? La fontaine Hayat Tarzı Nedir?

9 Şubat 2012
reklamlar

La fontaine Kimdir? La fontaine Hayat Tarzı Nedir? La fontaine hakkında bilgiler – La fontaine yaşam tarzı nasıldı ve daha fazla bilgiyi içermektedir. Buyrun göz atabilirsiniz..

La Fontaine, tam adı ile Jean De La Fontaine, 1621 ile 1695 yıllarında yaşamış olan Fransız ünlü yazardır. Yazmış olduğu masalları dilden dile dolaşmaktadır. Uzun seneler ormanlık bir bölgede yaşamış olan La Fontaine’nin masallarında anlattığı hayvanlar onun için çok önemliydi.. Masallarına konu olan hayvanlar, birbirleri ile konuşuyorlardı. Bu tür, hayvanların ağzından anlatılan masallara FABL adı verilmektedir. Olaylar şiirsel bir dille anlatılmaktadır. Çok etkileyicidirler, öyle ki, sadece çocuklar için değil büyükler de severek bu masalları dinlerlerdi.

Kurnaz tilkiler, kibirli arslanlar, çalışkan karıncılar ve bir dolu sevimli hayvancık La Fontaine’in masalları birer örnektir. Onların öykülerinden her zaman kendimize uygun dersler çıkartabilmeliyiz..

La Fontain’in masallarından seçmelere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Eğer okumadığınız masallar varsa kesinlikle okumanızı tavsiye ediyoruz..

1. Ağustosböceği ile Karınca
2. Karga ile Tilki
3. Kurt ile Kuzu
4. Tavşanla Kaplumbağa
5. Kurt ile Köpek
6. Tilki ile Leylek
7. Horoz ile Tilki
8. Kedi ile Fareler
9. Kurt ile Leylek
10. Tarla Faresi ile Kent Faresi
11. Kurbağa ile Korkak Tavşan
12. Güvercin ile Karınca
13. Değirmenci Oğlu ile Eşeği
14. Ayının Dostluğu
15. Altın Yumurtlayan Tavuk
17. Tilki, Horoz ve Karga
18. Fino ile Eşek
19. Yarasa ile Gelincikler
20. Aslan ile Sinek
21. Horoz ile İnci
La fontaine Kimdir? La fontaine Hayat Tarzı Nedir? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>