Anasayfa » Biyografiler

Hertz, Heinrich Rudolf Kimdir? (1857–1894)

21 Şubat 2012
reklamlar

Hertz, Heinrich Rudolf Kimdir? (1857–1894) Hertz, Heinrich Rudolf Kimdir? Hayatı ve Biyografisini ilgilendiren bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. 1857 ve 1894 yılları arasında yaşamış olan ünlü bir alman fizikçidir.

Heinrich Rudolf Hertz Mühendislik okuduktan sonra, fizik öğrenimi için Berlin’de Helmholtz’la çalışmaya başlamıştır. Heinrich Rudolf Hertz 1885 yıllarında Karlsruhe Üniversitesi’nde profesör olmuştur. Burada Maxwell’in daha önce teorik olarak öndeyişde bulunduğu elektro-manyetik dalgaları deneysel olarak saptamaktadır.

Heinrich Rudolf Hertz 1889 senesinde ise Bonn Üniversitesi’nde Clausius’un yerine geçen Hertz, geçirmiş olduğu uzun süren hastalığı sonucunda genç yaşta vefat ederi. Heinrich Rudolf Hertz En önemli icadı ise Elektrik Dalgaları adını taşır. Heinrich Rudolf Hertz 1 Ocak 1894 tarihinde Bonn şehrinde hayatını kaybediyor.
Hertz, Heinrich Rudolf Kimdir? (1857–1894) yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>