Anasayfa » Biyografiler

Galileo Kimdir? Galileo Neyi İcat Etmiştir?

23 Şubat 2012
reklamlar

Galileo Kimdir? Galileo Neyi Bulmuştur? Galileo Hakkında Bilgiler Biyografisi ve neyi icat ettiği hakkında sizlere bilgileri aktaracağız. Konunun devamına göz atabilirsiniz. Galileo ile ilgili genel bilgiler..

http://img715.imageshack.us/img715/2311/galileo01.jpg

Galileo Kimdir?

Galileo 1564-1642 yıllarında yaşamış olan fizik, matematik ve astronomi bilim adamıdır. Bir çok yeniliğe imza atmıştır. Güneş merkezli astronomi sisteminin fiziğini geliştirmiş olan ilk insandır. Galilei, günlük gözlemlere uyarak bu Aristotelesçi yaklaşımı ile eylemsizlik prensibini yıktığı söylenmektedir.

Galileo Neyi Bulmuştur?

Ağırlıkları hangi şekilde ve büyüklükte olursa olsun cisimlerin benzer bir ivme ile düştüklerini ve bu ivmenin yer çekimi üzerine bağlı olduklarını keşfetmiştir. Ayrıca termometreyi icat etmiş ve bir pusulayıda geliştirmiştir. Galileo astronomi üzerine yapmış olduğu çalışmaları ile bilim tarihi içinde kendine önemli bir yer edinmiş ünlü bilim adamlarındandır.
Galileo Kimdir? Galileo Neyi İcat Etmiştir? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>