Anasayfa » Biyografiler

Keith Haring Kimdir? Keith Haring Hayatı

4 Mayıs 2012
reklamlar

Keith Haring Kimdir? Keith Haring Hayatı – Keith Haring hakkında geniş bilgiler Keith Haring hayatından kısaca özetler ve daha fazlas aşağıda yer almaktadır buyrun buradan göz atabilirsiniz..

Keith Haring 4 Mayıs 1958 senesinde Pennsylvania’da dört kardeşin en büyüğü olarak dünyaya gelmiştir. Keith, Haring modern sanata ilgisinden dolayı ve liseden hemen sonra animatör bir babadan bekleneceği üzere ailesinden tam destek alıp Pittsburgh’daki Ivy Profesyonel Sanat Okulu’na gitmeye karar vermiştir.

Keith Haring grafiker olmak hiç bir zaman istemiyordu. Çizimlerini bir meslek olarak değil de insanların duygularına seslenen bir araç olarak kullanmayı hedefliyordu. 1976 yıllarında bazı ülkeleri otostop yaparak dolaşmış ve diğer sanat programlarını inceleme fırsatı olmuştu. Bir yıl sonra tekrar Pittsburgh’a dönmüş ve Pittsburgh Arts and Crafts Center’da ilk önemli gösterisini gerçekleştirmiştir.
Keith Haring Kimdir? Keith Haring Hayatı yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>