Anasayfa » Cep Telefonları

Sony Ericsson Xperia Arc HD Teknik Özellikleri ve Fiyatı

17 Kasım 2011
reklamlar

Sony Ericsson Xperia Arc HD Teknik Özellikleri ve Fiyatı – Sony Ericsson rakiplerini ezip geçmeye devam ediyor. Yep yeni bir cihaz daha Xperia Arc HD geçtiğimiz günler de piyasaya sürüldü. Fiyatı ve özellikleri hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz. Buyrun inceleyiniz..

Android işletim sistemini barındıran bu akıllı cihaz da, çift çekirdekli işlemci ve 1280 x 720 piksel çözünürlüklü ekran teknolojisine yer verilmiş durumda. Standardın üstüne çıkmayı pek sevmediğini daha önceki ürünlerinde de gösteren Sony (Ericsson)‘nin Nozomi olarak da anılan yeni amiral gemisi Xperia Arc HD‘ye ait ilk görüntüler ve gerçek teknik özellikler internete sızdı!

4.3 inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksel çözünürlüğü olan dokunmatik ekranın eşlik ettiği Xperia Arc HD, 1.5GHz hızında çift çekirdekli işlemci gücü, 1GB RAM, arka kamera, ön kamera, ekranın altındaki fiziksel dolaşım butonlarını ve arka kısmını aydınlatan LED’lere sahip olacak.

Ortaya çıkan görseller arasında cihazın Quadrant sonuçları da yer alıyor. 1800 Quadrant skoru alan Sony Xperia Arc HD, bu puanla hiç kimseyi etkileyemedi. Fakat test uygulamasının tek çekirdekli cihazlar için geliştirildiğini ve HD çözünürlükte bir ekranın 3D kapasitesini ölçtüğünden Sony’nin yeni amiral gemisinin, HTC Vigor ve Samsung Galaxy Nexus ile benzer performans sağlayacağını söyleyebiliriz.

Sony Nozomi, ekranının altında fiziksel dolaşım butonlarına ve görüntülerde yer alan prototipinde Android 2.3 Gingerbread versiyonuna sahip olsa da Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile piyasaya sürülebilir. Geçtiğimiz yılki CES fuarında, Gingerbread versiyonunu kullanan ilk üreticilerden biri olmayı başaran Sony (Ericsson), mobil sektörde kendine yeni bir sayfa açtığını belirtmişti ve böylece rekabetini yazılım konusunda sürdüreceğini göstermişti.

Google‘ın Nexus akıllı telefonlarıyla getirdiği standartları aşmamayı tercih eden Sony, yeni yılda da bu politikasını sürdürecek gibi gözüküyor. Çünkü birçok üreticinin dört çekirdekli cihaz planları yapmakta olduğu bir dönemde Sony’nin ilk çift çekirdekli akıllı telefonu ancak çift çekirdekli ilk Nexus telefonu olan Samsung Galaxy Nexus’un duyurulmasının ardından ortaya çıktı.
Sony Ericsson Xperia Arc HD Teknik Özellikleri ve Fiyatı yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>