Anasayfa » Cep Telefonları

Yeni Nokia 808 Telefon Teknik Özellikleri

15 Şubat 2012
reklamlar

Yeni Nokia 808 Telefon Teknik Özellikleri – 27 Şubat 2012 tarihinde MWC Barcelona Telefon fuarında sergilenmesi beklenen bir yeni Nokia akıllı cihazı daha karşımızda!

Nokia’nın yeni amiral gemilerinden birisi olacak 808’de 14 Mp çözünürlüğünde entegre çift flashlı kamera olması bekleniyor. Cihaz tek çekirdek gücünde 1.4 GHZ işlemci hızı ile çalışacağı öğrenildi. Ayrıca cihazda entegre 512 mb ram bellek bulunmaktadır. Üzerinde yüklü olarak Nokia belle işletim sistemi geliyor. Nokia, symbian işletim sisteminden vazgeçmediğini bir kez daha göstermiş oldu. Tahminlere göre 2016 yılına kadar Nokia, symbian desteğini sürdüreceğini bildirdi. Cep telefonu pazarında meydan savaşı yeniden kızışacak gibi gözüküyor.

Bende cihazı gerçekten merak ettiğimi söyleyebilirim. Nokia 808 NFC desteğide vereceği bildirildi. Hayatımız bu akıllı cihazlar sayeside artık daha da kolaylaşıyor.

Cihazın MWC fuarındaki tanıtımının ardından yaz ayına doğru ülkemize giriş yapması bekleniyor. Fiyat konusunda ise net bir bilgi bulunmamaktadır. Zaman içerisinde netleşecektir..
Yeni Nokia 808 Telefon Teknik Özellikleri yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>