Anasayfa »

Ağustos 2017 İçin Arşiv

Müzikler »

[31 Ağu 2017 | Yorum Yok | ]

Yeni Türküyü ne zamandır göremiyorduk. Uzun bir aranın ardından sessizliğini bozup müzik piyasasına tekrar hızlı bir giriş yapan Yeni Türkü grubunun yep yeni şarkısı olan Sezenler Olmuş şarkı sözünü ve klibini hemen sizlere yayınlıyoruz.
Yine her zaman ki gibi harika bir klip olmuş. Slow şeker tadında insanları alıp çok uzaklara götürüyor resmen. Eski anılar depreşiyor bir nebze de diyebilirim. Buyrun herkese iyi seyirler dilerim.
Yeni Türkü – Sezenler Olmuş Şarkı Sözü:
Sezenler Olmuş şarkı sözleri
Seni yerlerde göklerde bulamazlarken,
bende gizli olduğunu sezenler olmuş.
Dumlu dumluymuşsun yüreğimde,
kımıl kımılmışsın bileklerimde
Domur domur ter ışıl ışıl fer
Ellerimde gözbebeğimde..
Aramızda dağlar …

Müzikler »

[31 Ağu 2017 | Yorum Yok | ]

Onur Akın, Bu sanatçımızı çocukluğumdan beri dinlerim ve halen daha dinlemeye devam ediyorum.
Onur Akın’ın şarkıları ile büyüdük desem doğru seylemiş olurum. Onur Akın’ın 90’lar dan kalan ve hiç ölmemiş olan parçalarından bir tanesi Asi ve Mavi video klibi ile sizleri baş başa bırakmak istiyoruz.
Onur Akın – Asi ve Mavi Şarkı Sözleri:
Bugün kederliyim, beterim bugün
Sesime ses değse çığlık oluyor
Üşüyor toprak, taşlar üşüyor
Vuslatı yakın eden yollar üşüyor
Yumma gözlerini, uyuma bugün
Bütün gölgeler akşam oluyor
Üşüyor yaprak, dallar usuyor
Savrulup yirtilan ruzgar üşüyor
Oysa ben senden neler neler isterdim
Senli sevdalarda doğmak isterdim
Sabahlar isterdim, asi ve mavi
Büyüsün …

Sağlık-Cinsellik »

[27 Ağu 2017 | Yorum Yok | ]

İdrar renkleri çoğunlukla bedenimizdeki bir sorunu işaret etmektedir. Farklı renkler de çıkıyorsa eğer idrarınız tıbbi yardım almanız da fayda var gibi görünüyor.
İdrar da renk değişikliği gözlemliyorsanız eğer bunun altında yatan bir çok sebep vardır. Bunlar mutlaka tek tek incelenmeli. Sorunun kaynağına doğru inilmelidir.
Bunun için erken teşhis her şeyden önemlidir. Hiç vakit kaybetmeden size en yakın sağlık kuruluşuna gidip bu konuyla ilgili olarak destek yardım alabilirsiniz.
Böbreklerimiz idrar üretiminde yardımcı bir organdır. Böbreğimiz her daim kanı filtre etmekle görevlidir. Normal bir idrar rengi soluk sarı rengini almaktadır.
Turuncu idrar rengi ise, Bazı özel durumlar …

Bilgi Kütüphanesi »

[27 Ağu 2017 | Yorum Yok | ]

Evet arkadaşlar bugün ki yazımız da sizlerle beraber özgün yazıyı biraz ele alacağız. Özgün Yazı nedir ? Özgün yazı yazma kuralları nelerdir ? Ayrıca nelere dikkat etmemiz gerekiyor?
Evet önce özgün yazı nedir gelin hep birlikte buradan bir başlayalım. Arkadaşlar özgün yazı demek daha önce hiç bir internet sayfasında paylaşılmamış tamamen şahsın kendi düşünceleri ile kağıda ya da bir internet ortamına aktarılan yazı biçimidir.
Özgün Yazı Google için neden bu kadar çok önemli ?
Bu konu da neden diye soracak olursanız Google bir arama motoru dur. Her geçen gün algoritmasını değiştirmekte tabiri caizse …

Sağlık-Cinsellik »

[21 Ağu 2017 | Yorum Yok | ]

Belirlenen doğum tarihinin yaklaşması ile birlikte anne ve baba adaylarında inanılmaz bir heyecan kendisini gösterir. Bu heyecan anne ve baba ile başlar ve tüm yakınlar üzerinde egemenlik kurar. Anne adayı belirlenen doğum tarihinde sancılı ya da sancısız bir şekilde hastanede bulunurken kendisi için çeşitli hazırlıklar yapılır.
Bir yandan doğumun yapılacağı ameliyathane düzenlenirken bir yandan da ameliyat sonrasında anne ve bebeğinin dinleneceği bakım odasında çeşitli hazırlıklar yapılır. Anne eğer ki sancısız bir şekilde hastanede bulunuyorsa öncelikle doktoru tarafından kendisi bilgilendirilir. Genellikle doktorlar bu süreçte anne adayları için psikolog görevi de görürler. Sadece …

Bilgi Kütüphanesi »

[21 Ağu 2017 | Yorum Yok | ]

Hijyen ve temizlik sağlık içindir. Mikroplardan temizlenmeye çalışırken toksik maddelerle sağlığınıza ve tabiata zarar vermemeye özen gösterin Temizlik esnasında ve sonrasında hiçbir zararlı kimyasala esir olmamak için son derece tesirli ve tabii bir fırın temizleyicisini evde basitçe hazırlayabilirsiniz. Masrafı çok az olan bu fırın temizleyicisinin çevreye ve sağlığa hiçbir zararı yoktur.
Piyasadaki fırın temizleyicilerin çoğu amonyak ve kostik gibi toksik ürünler içerir. Sprey biçimindeki fırın temizleyiciler uygulama esnasında havada zerrecikler oluştuğu için solunum yapıldığı zaman akciğerlere zarar verebilir, tene ya da gözlere temas edebilir ve pişirdiğiniz yemeklere etki ederek sağlığınız için …

Bilgi Kütüphanesi »

[21 Ağu 2017 | Yorum Yok | ]

Ev temizliği yapmak sağlık açısından önemlidir. Ev içerisinde günlük, haftalık, aylık ya da yıllık olarak yapılan temizlikler birbirinden ayrılır. Örneğin günlük temizlikler arasında bulaşık, yer süpürmesi gibi işler bulunurken haftalık temizlikler arasında halı silkelemek, köşe bucak silmek gibi işler bulanabilir. Tüm bunları yapmak bireysel sağlık açısından oldukça önemlidir. Kimi insanlara göre duvar temizliği aylık bir biçimde yapılırken kimi insanlara göre de yıllık ya da haftalık temizlikler arasına girebilir. Temizlenme sıklığı değişkenlik gösterse bile ev duvarları mutlaka temizlenmelidir.
Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?
Kişiden kişiye duvar temizliği yöntemleri değişir. Bazı insanlar duvar temizliği olarak …

Dizi - Film - Sinema - Tv »

[15 Ağu 2017 | Yorum Yok | ]

Fox Tv İlk Buluşma Programı Başvuru Formu
Bu program insanı sinirden ya da kalp krizinden resmen götürür.  Evet şimdi sıra sizler de. Eşinize arkadaşınıza sevgilinize ya da nişanlınıza bomba gibi bir şaka hazırlamak ister misiniz?
Siz şaka yapacağınızı İlk Buluşma Ekibine bildirin gerisini artık onlar halleder. İlk Buluşma ilk başladığı günden beri günden hiç düşmeyen şakaları ile özellikle bayan arkadaşları çileden çıkartabilen bir program haline geldi desek doğru söylemiş oluruz.
Sizler de şaka yapmak için önce bir arkadaşınızı hiç bir şeyden haberiniz yokmuş gibi Fox tv nin anlaşmalı olduğu bir kafeterya gibi bir …

Dizi - Film - Sinema - Tv »

[15 Ağu 2017 | Yorum Yok | ]

Fox Tv Ne Seninle Ne Sensiz Başvuru ve İletişim Formu
Evliliğiniz çıtırdamak üzere mi? Artık o eski mutluluğunuzu eşiniz de ya da karınız da bulamıyor musunuz? Birbirleriniz ile diyaloglarınız hangi aşamaya geldi? Artık aynı çatı altında bir yabancı gibi mi davranmaya başladınız?
Evet tüm bu soruların cevaplarını Ne Seninle Ne Sensiz Adlı program da bulabileceksiniz. Sunuculuğunu Seda Akgül’ün üstlendiği Ne Seninle Ne Sensiz adlı programa dertlerinize deva, yaralarınıza merhem olmaya geliyor.
Artık canınızı sıkmanın bir manası ya da anlamı yok. Kendinize bir çeki düzen verin öncelikle ben ne yapıyorum diyin bu evlilik kutsal …

Dizi - Film - Sinema - Tv »

[15 Ağu 2017 | Yorum Yok | ]

Fox Tv 10 Numara 5 Yıldız Başvuru Formu
10 Numara 5 yıldız bir programa katılmak ister misiniz? Adı gibi kendisi de 100 üzerinden bile değerlendirecek olarsak ben şahsen bu yarışma programına 100 veririm şahsen..
10 Numara 5 Yıldız programın da hepsi can paresi olan sevimli bıldırcınlar ve kendine güvenen afacan veletler kendi gizli kalmış yeteneklerini bu program sayesinde ortaya çıkartıyorlar.
Bu program da yok yok. Çocukların program da yaptıklarına siz kendiniz dahi inanamayacaksınız. Çocuklar öyle şeyler yapıyor ki şahsen büyüklere bile taş çıkartacak cinsten resmen.
Çocuklar burada yeteneklerini sergileyip Türk halkına gösteriler de bulunuyorlar. …