Anasayfa »

Ocak 2019 İçin Arşiv

Bilgi Kütüphanesi »

[6 Oca 2019 | Yorum Yok | ]

Ay Tutulması Nedir? Ay Neden Tutulur?
Evren o kadar geniştir ki ucu bucağı belli olmayan bir atmosferdir. Yani kısaca samanyolu dur. Burada ara ara bazı olaylar da gözlemlenmektedir.
Ay tutulması olayı gerçekleşebilmesi için Güneş ve Ay aynı doğrultu da ve yörüngede olmalıdırlar. Ayın yörünge düzlemi ile Güneşin yörünge düzlemi aralarında bulunan açı dolayısıyla Dünya, Ay ve Güneş Ayın Dünya üzerinde ki her bir hareketi doğrultusun da bulunmazlar. Bu sebepten dolayı yılda en az bir en fazla 2 kere ay tutulması gerçekleşmektedir.
Güneş tutulması ise 3 tipte görülmektedir. Bunlar halkalı,parçalı ve tam şekliyle görülür. …

Dizi - Film - Sinema - Tv »

[6 Oca 2019 | Yorum Yok | ]

Türkiye’de en çok izlenilen programların önünde gelen Esra Erol aşıkları ve sevenleri kavuşturmaya ve evlendirmeye devam ediyor.
Hafta içi her gün 17:00 den sonra kimseciklere söz vermeyin ha.. Hemen Atv yi açıp Esra Erol’un izdivaç programını izlemeye başlayın. Hem eğlenecek hemde güzel vakit geçirmek isteyenler için harika bir alternatif sizlere. Türkiye de en sevilen program olan “Esra Erol‘da” atv’de hafta içi her gün karşımıza çıkacak.
Aşkınızdan asla ve asla vazgeçmeyin. Mutlaka sonuna kadar gidin en sonunda kazanan yine siz olacaksınız bundan emin olabilirsiniz. Aşk acısı gerçekten kötü bir şey bu yüzden sevdiğinize …

Cep Telefonları »

[6 Oca 2019 | Yorum Yok | ]

Apple iPhone 8 Nasıl Bir Telefon Olacak
Arkadaşlar Apple kısa bir süre içinde iPhone 8 i tanıtmaya hazırlanıyor. Bunun yanı sıra bir heyecan rüzgarı da sarmış durum da.
Apple kullanıcıları da artık 4 gözle bir an önce tanıtılsa da gidip alsak moduna girmiş gibiler bunu şimdiden çok rahatlıkla gözlemleyebiliyorum.
Bizim tahminlerimize göre İPhone 8 modeli 3 değişik renk seçeneği ile geleceğini biliyoruz. Bunun haricinde Yeni seçenekler şimdilik gündem de yok Ancak ürün tanıtıldıktan sonra bir kaç değişikliğe doğru gidebilir diye düşünüyoruz.
Tanıtımına sadece 1 ay kaldı Apple severler şimdiden sizlere bu müjdeli haberi vermekten …