Anasayfa » Dizi - Film - Sinema - Tv

Goethe’nin İlk Aşkı (Goethe!) Filmi Fragmanı

20 Eylül 2011
reklamlar

Goethe’nin İlk Aşkı (Goethe!) Filmi Fragmanı. Goethe’nin İlk Aşkı adlı filmin özet görüntüleri – Goethe’nin İlk Aşkı filmini seyredebilirsiniz. Goethe’nin İlk Aşkı filmi fragman ve özetleri aşağıda yer alıyor..

Filmin Kısa Özeti

Alman ünlü edebiyatçılarından olan Goethe’nin gençlik yıllarına dair sanatının başlamasına ilham kaynağı olan aşk hikayesini konu alan bu filmde, girdiği hukuk sınavlarından geçemeyen Johann Goethe’nin yüksek mahkemede çalışması için babası tarafından küçük bir kasabaya gönderilmesiyle başlıyor. Boş zamanlarını şiir yazarak geçiren Johann, burada sıkı çalışarak amiri Kestner ile arkadaş olur. Johann, güzel ve çekici bir kız olan Lotte’ye aşık olunca ayakları yarden kesilir. Ancak Kestner’in de Lotte’ye olan ilgisi hepsinin hayatlarını tersyüz edecektir. Johann ile Lotte arasındaki bu dramatik aşk, Goethe’nin şaheserlerinden biri olan “Genç Werther’in Acıları”na ilham kaynağı olacaktır.

Filmin Fragmanı:
Goethe’nin İlk Aşkı (Goethe!) Filmi Fragmanı yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>