Anasayfa » Dizi - Film - Sinema - Tv

TRT 1 Hayata Dair Zuhal Topal Programı İletişim Bilgileri

12 Mart 2012
reklamlar

TRT 1 Hayata Dair Zuhal Topal Programı İletişim Bilgileri – TRT1 ekranlarında geçtiğimiz günler de yayınlanmaya başlayan programa sizler de telefon ile bağlanıp konuklara sormak istediğiniz sorularınızı hemen iletebilirsiniz..

Hayata Dair Zuhal Topal programı hafta içi her gün TRT 1 ekranlarında olacaktır. Özellikle bayanlar bu programı sakın kaçırmamanızı öneririm. Program hakkında iletişim bilgilerini sizlere burada paylaşmış bulunuyoruz.

Aklınıza takılan herhangi bir spru olursa programa bağlanıp sorularınızı hemen Zuhal Topal’a iletebilirsiniz. Buyrun işte iletişim ve mail bilgileri..

Hayata Dair Zuhal Topal Program Bilgisi:

Yapımcı
Banu Akdeniz

Program Ekibi
Sunucu: Zuhal Topal

Program hakkında bilgi almak ve ulaşmak için http://www.trt.net.tr/genel/onerielestiri.aspx adresini ziyaret edebilirsiniz..
TRT 1 Hayata Dair Zuhal Topal Programı İletişim Bilgileri yazısına ait etiketler :


21 Yorum »

 • YUSUF ARSLAN diyor ki:

  DADAŞ
  Ressam

  Yusuf ARSLAN

  31 Mayıs 1990 senesinde Erzurum’da dünyaya geldim. Daha iki günlük bir bebeğim, Annem ve babamdaki kan uyuşmazlığı nedeniyle şiddetli bir sarılığa yakalanmışım. Babam sağlık personelidir. Çallıştığı sağlık kurumunda hizmet veren doktor hanımı eve getirmiş. Bu doktor benim hayatımın kararmasına neden olduğu için evvela ben ondan huzuru ilahide davacı olacağımı belirtirim. Bu nasıl doktor ki iki günlük bir bebeğin kan uyuşmazlığının neden olduğu sarılık vakasının, en iyi tedavi yöntemi olan kan değişmesini akıl erdirememiştir. Evdekilerin özellikle babamın ikaz etmesine, kanımın değişmesi gerektiğini tekrar tekrar söylemesine rağmen doktor hanım, sadece iğne yapmakla yetinmiştir.Daha sonraki muayenelerimde yaptığı iğnenin de yanlış iğne olduğu diğer doktorlar tarafından tespit edilmiştir. Bu doktor hanım benim felç olmama neden olmuştur. 15 gün için de geçmese, tekrar donanımlı bir saplık kurumunda tedavi edilmemi söylemiş. Fakat bu geçen 15gün zarfın da beyin hücrelerim hasarlanmış ve artık işlevini yapamaz hale gelmiştir.
  Hamur gibi elim, boynum, belim ve ayaklarım tutmayan bir bebek olmuşum.Artık Yusuf bebek, beş yaşına kadar ne yürüyebiliyor ne konuşa biliyor. Tabir yerinde ise artık bir engellidir. Akranlarım günü geldi hepsi birer birer okula gittiler. Çünkü onların yürüyen ayakları, kalem tutan elleri var. Ama benim…!!! Evet ben sadece (özür dilerim) kı..mın üzerinde sürünen, annemin, babamın ve kardeşlerimin yardımı olmadan, hiçbir ihtiyacını karşılayamayan bir engeliyim.Ekonomik durumumuz ölçüsünde gitmediğim doktor, uygulanılmayan tedavi, kullanmadığım türlü türlü ilaçlar kalmamıştı. Arkadaşlarım top oynarken, en çok sevdiğim şey olan bisiklete binerken, koşarken, merdiven inip çıkarken ben sadece seyretmekten başka bir şey yapamıyorum, buda bana çok acıveriyordu.
  Ama tevekkülü ağzımdan hiç düşürmedim, hep Allah’tan şifa vermesi için dua ettim. Bir sabah uyandığımda içimde hoş bir duygu hakimdi kelebekler gibi uçmak istiyordum, bir mucize gerçekleşiyordu. Sekiz yaşına gelmiştim. Bu süreçte Ankara’ya bir çok kere tedavi için gidip geliyorduk. Bu kadar tedavi sonuçsuz kallıyor ve hiçbir iyileşme olmuyordu. Dualarım kabul olmuştu, uykudan uyandığım o sabah benim hayatımın bir dönüm noktası olmuştu. Artık ayaklarım tutuyor, yere basabiliyordum. Yürümek arzusuyla yandığım o yıllar geride kalmıştı. Ben artık yürüyebiliyordum. Ama artık hayata daha farklı bakmaya başladım, evet ellerim tutmuyordu ama ayaklarımla bu eksikliğimi giderebilirdim ve öyle oldu. Bende resim yapma arzusu başladı. Tabi bu arada okula giden kardeşimin de yardımıyla okuma yazmayı öğrendim. Sol ayağımın baş parmağına tutuşturduğum kalemle resim yapmaya başladım. Gün geçtikçe daha da hırslandım. Tabi ellerimin tutmaması bende motivasyon eksikliği vermedi, daha fazla çalıştım, azmettim, dua ettim ve başardım. Bütün resimlerimi kendi hayal dünyamda canlandırdım ve bunları renklerle kağıtlara, tuvallere aktardım.
  Benim sol ayağım artık, benim tutan elim, gören gözüm, düşüncelerim, arzularım ve hayallerim olmuştu. On yaşın da Erzurum da yeni açılan Rehabilitasyon merkezine tedaviye başladım. Burada her şeye rağmen hayatta mücadele etmek gerektiğini hocalarım sayesinde daha da iyi kavramaya başladım. Hocalarımın da teşvikiyle 23 nisan 2002 yılında, ilk resim sergimi açtım. Resimlerim kapış kapış alındı. Resimlerimden kazandığım parayla kendime bir bilgisayar aldım. Kendi kendime gayret ederek, hatta birçok kez bilgisayarı boza boza öğrendim. Bilgi sayarda hem hayat hikayemi yazıyor, hem de resim yapıyorum. 2005 yılında mahallemizdeki okulun yöneticilerini sıkıştırarak, rica ederek 4. sınıftan başladım. 5. sınıfa geçtiğim yaz tatilinde Ankara da Hacettepe Üniversitesi hastanesinde bir beyin ameliyatı geçirdim. Bu ameliyattan da bir sonuç alamadım.5.sınıfı bitirip 6. sınıfa geçtim. Ellerimin tutmaması vede 17 yaşında olmam münasebetiyle 6. sınıfı dışardan okumaya başladım. Özürlü olmam hiçbir başarıyı engelleyemez. Azmim ve gayretim, en çokta dualarımın gücüyle yaşamanın gayreti içerisindeyim. Şu anda tuval ve Akrilik boya resim çalışmalarım devam ediyorum Ayaklarım la ve resimlerimle gurur duyuyorum.
  HAAA BİDE GÜZEL SANATLAR LİSESİ YETENEK SINAVINI BİRİNCİLİKLE KAZANDIM. AMA İMKANLAR EL VERMEDİ. YANİ İHTİYAÇLARIMI GİDEREMEDİĞİM İÇİN YANIMA BİRİ LAZIM BABAM DEDİK BABAMDA MEMUR OLUĞU İÇİN HER ZAMAN YANIMDA OLAMIYOR.
  KİŞİSEL SERGİLERİM
  “SOL AYAĞIM 1”ERZURUM,İNCİ DÜĞÜN SALONU,2002
  “SOL AYAĞIM 2”İSTRANBUL,2005
  “SOL AYAĞIM 3”ERZURUM ,KÜLTÜR EĞİTİM MERKEZİ,2007
  “SOL AYAĞIM 4”ERZURUM,BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ,2009
  “SOL AYAĞIM 5”MUĞLA/BODRUM,SANAT GALERİSİ.2010
  “SOL AYAĞİM 6” ANKARA 2011
  HAYALLERİM
  SAĞLIK VE SIHHAT EN ÖNEMLİ İSTEKTİR.SAĞLIK OLMADI MI YAŞAM OLMAZ.ELLERİMİ KULLANMAYI,KENDİ İHTİYAÇLARIMI KENDİM GİDEREBİLMEYİ ÇOK İSTİYORUM.BUNUN İÇİN YURT DIŞINDAKİ HASTANELERE GİTMEM GEREKEBİLİR.FAKAT BENİM AİLEMİN İMKANLARI KISITLI OLDUĞU İÇİN BU İSTEĞİM GERÇEKLEŞEMİYOR.BEN SP(SEREBRAL PALSİ) HASTASIYIM.BU NEDENLE ÇOKÇA KASILIYORUM.HATTA ÖYLA KASILIYORUM Kİ;YEMEK YERKEN DİŞLERİMİ SIKIYOR,DOĞRU DÜZGÜN YEMEK DAHİ YİYEMİYORUM.YAŞIM İLERLEDİKÇE BU DURUM DAHA DA ARTIYOR.BENİM RAHATÇA RESİM YAPABİLMEM İÇİN AİLEM BORCA 4+1 BİR EV ALMAK DURUMUNDA KALDILAR.BENİM İÇİN YAPACAĞINIZ EN İYİ ŞEY BİR ATÖLYEMİN OLMASI.KONULAN EŞYALAR NEDENİYLE DAR BİR ORTAMDA RESİM YAPMAK ZORUNDA KALIYORUM HASTALIĞIM NEDENİYLE BU ÇOK ZOR OLUYOR.KULLANDIĞIM MALZEMELER PAHALI OLDUĞU İÇİN-PAHALI SANAT-BABAMA PAHALIYA MAL OLUYOR.BANA MALZEME YARDIMI YAPILMASINI İSTİYORUM.BAZI BÜYÜK YETKİLİLERE BU İSTEKLERİMİ İLETTİM.KAMERALAR KARŞISINDA TAMAM DEDİLER,KAMERALAR GİTTİ SÖZLERİ BİTTİ.ERZURUM BU KONULARDA BANA GÖRE ÇOK TEMBEL.ASIL HEDEFİM,SİZLERİN DESTEĞİYLE GERÇEKLEŞTİREBİLİRSEM,YURT DIŞINDA DA SERGİ AÇARAK ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEK.BEN ÇİÇEK,AĞAÇ,BÖCEK VB. İLE UĞRAŞMIYORUM,DÜNYAYI KENDİ FELSEFEMLE,HAYAL GÜCÜMLE YOĞURUP,TUALLERİME AKTARMAYA ÇALIŞIYORUM.KISACASI SİZDEN İSTEĞİM BANA GÖRE İYİ BİR İŞ BULMANIZ VE BENİ SAĞLIĞIMA KAVUŞTURACAK İMKANLARI SAĞLAMANIZ.İNANIN BANA BUNLARI YAPACAK İMKANIM OLS ASİZİ RAHATSIZ ETMEZDİM.HATTA UYGUN GÖRÜRSENİZ SİZİ EVİMİZDE AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYAR VE HER ZAMAN BEKLERİZ… AYRICA BEN İY BİR BLGİSAYAR KULLANIYORUM. BEN VEDE YAPABİLECEĞİM İŞ İNKANI OLUŞTURMANIZI AZ EDEİM…

  EĞER BANA BİRŞEYLER YAPARSANIZ SEVİNİRİM
  SAYGILAR KOLAY GELSİN

 • Uğur Aldı diyor ki:

  Ayşeyi çok takdir ediyorum ve onun azmine hayranım geçmiş olsun.

 • Serhat diyor ki:

  Merhaba adım serhat lütfen mesajımı okuyunca cevap yazınız

 • selma diyor ki:

  MERHABA ZUHAL HANIM BENİM COCUGUM %50 ZİHİNSEL ENGELLİ 23 YAŞINDA İLKOKUL BİTİRDİ AMA OKUMAK İSTEMEDİ ŞİMDİ SABAHTAN AKŞAMA KADAR EVDE KENDİSİ EVDE COK SIKILIYO İŞ KURA KAÇKERE BAŞVURDUK ÇARIYOLAR AMA SONUÇ YOK BELEDİYEYE GİTTİK AMA ORDANDA SONUÇ YOK BEN OGLUM İÇİN NE YAPACAMI BİLMİYORUM ARTIK OLUM BANA EVDE BULANTI GELİYOR DİYO NE YAPACAMI BİLMİYORUM EGER BENİM BAŞIMA BİŞEY GELİRSE OLUMUN HALİ NE OLACAK BİLMİYORUM LÜTFEN BANA BİR YOL GÖSTERİRSENİZ OLUM İLE BEN COK SEVİNİRİZ

  SAYGILAR
  KAHRAMANMARAŞ

 • hatice diyor ki:

  mrb zuhal hanım ben g.antepden hatice programınızı bgn seyrettm çok begendim biz engellilere bu programlarn çok faydası olacagına inanıyorum .sizden ben voh vingel sendrm hasstasıyım biryere çıkamıyorum sizden birtane akülü araç rica eddiyorum tşk ederm slmlr

 • burçak diyor ki:

  merhaba zuhal hanım ben burçak 9 seneden beri pisk tedavisi gördüm için çalışamıyorum 15 defa hastanede yattım yine yatıcam eve sadece erkek kardeşim bakıyor oda garsonluk yapıyor 2 kardeşim tanıdıkların yardımıyla okuyor aslında anlatmak istedim çok şey var hayat nefes almak okadar zor geliyorki artık dilerim msj okuma imkanınız olur..

 • aydın diyor ki:

  MERHABA ZUHAL HANIM BENİM OGLUM %70 ÖZÜRLÜ SİZİ ÇOK SEVİYOR SİZ GÖRMEYİ O KADAR ÇOK İSTİYORKİ HERGÜN BABA BENİ ZUHALE GÖTÜR DİYOR NE OLUR SİZİ GÖRMESİ İÇİN BİR YOL GÖSTERİN…

 • aydın diyor ki:

  MERHABA ZUHAL HANIM BENİM OGLUM %70 ÖZÜRLÜ SİZİ ÇOK SEVİYOR SİZİ GÖRMEYİ O KADAR ÇOK İSTİYORKİ LÜTFEN BİR CVP YAZIN SİZİ BİR KERE GÖRSÜN..

 • ufuk diyor ki:

  sayın zuhal hanım size başarılar dilerim sizden istehim kanser hastalarıyla ilkili şuanda türkiyede genc yaşta kansere yakalananlara gecici 2 yada 3 senelik emeklilik hakkı veriliyo birde türkiyede eşinden ayrılıp emekli maaşı alanlar var hic calışmadan sigortadan emekli olmuş insanlar var bunu devlette biliyo ve hic birşey yapılmıyo bislere süresiz emeklilik hakkı verilmesini itiyoruz cüngü kanser hastasını kimse işe almakda istemiyo saten esgisibide calışamıyoruz cok cabuk yoruluyoruz bakın ben bu mesajı bir cok kanala yolladım kimse ilgilenmedi neden cüngü bisler ünlü deyiliz sanatcı deyiliz sengin deyiliz bakın bu hastalık bu sadıgıminsanların başına geldiği saman bütün medya ayaha kalkıyo sizlerden bizlere yardım etmenizi istiyorum Allah rızası icin yarın kimin ne olacağı belli olmaz Allaha emanet olun..

 • NACİYE SERİN diyor ki:

  Merhaba Zuhal hanım Ben 50 yaşında 4 çocuk annesiyim benim eşim 3 yıl önce vefat etti . iflas ettik onun yüzünden aniden kalp krizi geçirdi şuan borç batağındayım börek dükkanımız var ama hiç bir geliri yok çocuklarım kirada hiç gelirimiz yok 2 çocuğumu evlendirdim peş peşe onların borçları duruyor hergün haciz için kapıma geliyolar yapabilcek hiç bişeyim yok gelin herkese sorabilirsiniz beni çok kötü durumdayım birden böyle olduk durumumuz çok iyiydi ne yazık ki batınca bu duruma geldik ne olur Zuhal hanım bana yardım edin yanınıza gelmek istiyorum fakat utanıyorum gelemiyorum yerinizinde nerede olduğunu da bilmiyorum bana yardımcı olursanız beni büyük dertlerden kurtarmış olursunuz . Ne olursa olsun bana ulaşın cevabınızı bekliiyorum saygılarlaa ..

 • YUSUF ABUZ diyor ki:

  saygı deger kıymetli zuhal ablam nasılsınız umarım inş iyisiniz. Canım ablam ben erzurum pasinler ilçesinde ikametteyim yasım 28 ve 8yıldır hemodilayiz hastası olan %91 raporluyum. Ailemin aylık geliri yoktur sadece ailemin gece kondulu toprak evi var isterseniz ekipleriniz gelsin baksın nerde yasıyoruz canım ablam benim 3ayda özürlü maaşımla hem ailemi hemde kendimi geçindiriyorum.benim amacım 1senedir nişanlı oldugum için bu gelecek nisan ayın 15sinde dügün yapacam ama maddi manevi yönünde şıkıntı çekiyorum. dügün masraflarını karsılayamıyorum gücüm yetmiyor.ne olur yardım edin dügünümü yapayım sizleri seviyoruz saygılarımla selamlıyorum

 • Mehtap Bakır diyor ki:

  ÇOĞU GİTTİ AZI KALDI….
  23 Ocak 2010
  Silivri kınalı mevkii
  karlı buzlu yol
  kaygan zemin
  fırtına
  8 kişi…
  SONRA…!
  Biten hayaller, umutlar,sabır,terkedilişler,yanında kalanlar,gerçek dostlar, sahte yüzler….
  AMA HER ŞEYE RAĞMEN…
  Yeniden doğuş..
  Yapılamaz imkansız denileni başarmanın hazzı…
  Canım dostalarım
  yeni heyecanlarım, yeşeren umudum…
  ve hala daha daha iyisi için sabredişim…
  Mevlam ne eyler ne eylerse güzel eyler…
  ben bi öğretmenim mesleğinde hiç ama hiç doyuma ulaşamamış trafik kazası sonucu ile 2 yıldır savaşıyorum.omrilik kırığım ve zedem var.telefonla yayınıza bağlanmayı çok istiyorum ama numaraya ulaşamadım:(

 • edanur arslan diyor ki:

  merhaba zuhal abla ben edanur 12 yaşındayım ben sereblal palsi hastalıgı nedeniyle yürüyemiyorum canım çok sıkılıyor sizden bir akülü araba istiyorum göderirseniz çok sevinirim..

 • edanur arslan diyor ki:

  merhaba zuhal abla ben edanur arslan 12 yaşındayım ben sereblal palsi hastalıgı nedeniyle yürüyemiyorum canım çok sıkılıyor sizden bir akülü araba istiyorum göderirseniz çok sevinirim annem beni bırakıp gitti akülü olmazsada normal göderin..

 • oguz diyor ki:

  meraba zuhal ablacım ben oguz karapınar 29 yaşındayım nişanlıyım nilanlım epilepsi hastası ona kavusup mutlu etmek istiyorum ama düğünümü yapacak param yok yalvarırım yardım edin bana

 • sema diyor ki:

  merhaba zuhal hanım öncelikle bu programı yaptığınız için size çok teşekur ederım başarılarınızın devamını Allahtan dilerim benim ikiz yüzde 100 özürlü çocuklarım var 6 yaşına girecekler senden isteğim bu çocuklarımın teşhisini bi türlü koyamadılar her bir dr bişey dedim şü an tam manasiyla teşhisini bilmiyoz yuruyemiyorlar oturma yok konuşma yok görme bozukluğu .sizden rıcam ben programı aradım size programın zamanı bittiğinden dolayı bağlanamadık bizim sesimizi tv vasıtasiyla duyuruan belki bu hastalığın bi çaresi vardır olurya duyan bir doktor olur bu hastalığın üzmanı veya bir fikir uretir bize daha yaşları küçük belki geç kalmamış olabiliriz yaşları ilelerledikçe bizim için çok zor olacak BEN TEK BAŞIMA ÇOK ZORLANİYORUM BAKMAYA PİSKOLOJİK SIKINTILARDAYİM VE EŞİMDE SAĞOLSUN BUTUN SOSYAL İŞİNİ HERŞEYİNİ BIRAKTI VE BERABER BU YUKU SIRTLADIK ÖZÜRLÜ MAAŞLARIYLA HAYATIMIZI ÇOK ŞÜKÜR GEÇİNDİRİYOZ BİZİM SADECE ÇCUKLARLA İLİGİLİ BİR TEDAVI OLABİLİR DİYE BİZİM SESİMİZİ DUYURURSAN .İNANINKİ BİZE DUNYADA VEREBİLECEK DAHA BUYUK BİŞEY OLAMAZ SADECE TV DE BİR DUYRU .SAYGI VE HURMETLERİMLE HOŞÇA KALIN

 • hatice diyor ki:

  mrb benim sizden istegim lütfen bana bir akülü araç yolayın voh vingel sendrm hastalıgm var tşkür

 • hatice diyor ki:

  mrb zuhal hanım ben voh vingel sendrm hastasıyım lütfen yardmcı olun bize rica eddiyorm uzannan el sizden olsn bizi tedavi ettirn saygılr tşk ederm

 • FATMA AYDOĞAN diyor ki:

  Zuhal Hn.

  25 Nisan 2012 deki yedi çocuğu ölen çiftle ilgili yorumum olacak.
  Anneannem ve dedem kardeş çocukları. Annem ilk çocukları. Arada 3 yada 5 çocuk sapasağlam iken 6 aylık 1 yaşlarında gürbüz bebekken ölmüşler.
  Annemden 20 yıl sonra dayım doğmuş ve yaşamış. Annem şimdi 78 yaşında ve oldukça sağlıklı. 7 bebeğin ölümü çok küçük ihtimal olamaz demeyin bu durum oluyor.

  Başarı ve mutluluk diliyorum.

 • şaziye diyor ki:

  Ben şu an prog. nızı izliyorum bilmiyorum bu mesajımı okumanız mümkün olacakmı,benim paylaşmak istediğim konu şu,ben 30 yıllık evli bir çocuk annesiyim,kızım 27 yaşında ve bir holdingde güzel bir görevde,ancak ben çok gelgitler yaşıyorum,eşimle anlaşarak evlendik ancak eşim her zaman kendi doğruları ile hareket etmiştir,benimle ve kızımla asla bişey paylaşmamıştır,nerede ise 8 yıldır da çok büyük bir meblayı birilerine kefil olarak kaybetmiştir,ve şu anda ipotekli bir evde oturmaktayız,sadece benim emkeli maaşım var,kendisinin de yarısı hacizli maaşı ile geçiniyoruz,tüm bu yanlışlarına rağmen bana karşı da çok ilgisiz,bende kendimi seven bir kadınım,bir gün kocama senin yüzünden bu hale geldik demedim sanırım bu yüzden de hala kendine olan özgüveni çok fazla,ancak şimdi onun yemek yemesi nefes alması dahi beni rahatsız ediyor ama bu yaştan sonra boşanmaktan da utanıyorum,şimdiye kadar da kızım için sesimi çıkarmadım,sizce ben ne yapmalıyım..

 • hatice diyor ki:

  mrb zuhal hanm sizden ricam lütfen bana yardmcı olunn ben voh vingel sendfrm hastassıym bana yardm edin ve sizden akülü araç istiyorm bana yardm edin saygılar tşk ederm

Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>