Anasayfa » Eğitim - Öğretim

Dinlemenin önemi hakkında kompozisyon örneği

13 Ekim 2013
reklamlar

Dinlemenin önemi hakkında kompozisyon örneği – Dinleme nedir neden dinlenir? Dinlenme ile ilgili olarak kompozisyon örneklerine ihtiyacınız varsa başka yerde aramayın şu anda doğru yerdesiniz sevgili öğrenciler hemen aşağıda sizler için hazırlanmış olan Dinlemenin önemi hakkında kompozisyona buradan ulaşabileceksiniz. Herkese iyi dersler diliyoruz.

Dinlemenin önemi hakkında kompozisyon örneği

Dinlemenin önemi hakkında kompozisyon örnekleri:

Dinleme yeteneği istiyorsak biraz çaba ve biraz sabır gerekmektedir, bizdeki bu davranışlar çok şeyi değiştirir ve bizi farklı yerlere sürükler.

Dinlemeye Bir başka açıdan bakalım:

Anne ve Baba olarak çocuğumuza öneri ve kendisindeki sorunlarını çözmek isterken daima kendilerine öğüt ve konuşma telkinlerinde bulunuruz , oysa onların sorun ve isteklerini en iyi yerine getirmenin yolu onları dinlemek olur.

Çocuğumuzu dinlediğimiz taktirde, ileride kendisinin daha sağlıklı ve kendisine değer verildiğini anlar. konuşması için müdahale edilen bir çocuğa ileride kendisinde başkasını dinlemesine yardımcı olur ve bu sayede dinleme eğitimini kendisine benimsemiş olarak görülür.

Dinleyen kişi olayları daha iyi ve daha güzel bir şekilde kavramaktadır. Düşünce ve fikirlerini öne sürer. böylece karşısındakine saygı içerisinde konuşma uslubu ve dinleme şekli kazanır.
Dinlemenin önemi hakkında kompozisyon örneği yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>