Anasayfa » Eğitim - Öğretim

2011 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak ?

19 Temmuz 2011
reklamlar

2011 LYS sonuçları ne zaman açıklanacaktır ? Geçtiğimiz pazar günü açıklanması beklenirken sanırım bir kaç gün daha sonuçların açıklanması ertelendi. Tam olarak tarihi belli mi ne zaman açıklanacak? İşte o konularla ilgili sizlere bilgi vermeye çalışacağız..

LYS sonuçları Perşembe Açıklanacak

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarının 21 Temmuz Perşembe günü açıklanacağını duyurdu.

ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, 18-19 ve 25-26 Haziran 2011 tarihlerinde yapılan 2011-Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının 21 Temmuz Perşembe günü saat 14.00’de açıklanmasının planlandığı belirtildi.

Açıklamada, cevap kağıtlarının optik okuyucuda tekrarlı okunmasının tamamlandığı, değerlendirmelerinin yapıldığı, ortaöğretim kurumlarından alınan diploma notlarından adayların Ortaöğretim Başarı Puanlarının (OBP) hesaplanması ve tutanakların incelenmesi çalışmalarının son aşamasında olduğu kaydedildi.

Açıklamada, “Kamuoyunun ve adaylarımızın Başkanlığımız tarafından duyurulan bilgiler dışındaki haber ve yorumlara itibar etmemelerini, değerli basınımızın, çok sayıda insanımızı ilgilendiren bu konuda Merkezimiz çalışmalarına yardımcı olacak haber ve yorumlara yer vermelerini temenni ederiz” denildi.

kaynak : NTVMSNBC

Sonuçlara buradan bakabilirsiniz.

ÖSYM’nin http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır..
2011 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak ? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>