Anasayfa » Eğitim - Öğretim

Üniversite Tercihleri 25 Temmuz 2011’de başlıyor

21 Temmuz 2011
reklamlar

Üniversite Tercih Formları 25 Temmuz 2011’de başlıyor. Tercihlerinizi sırası ile yapabilirsiniz. Ygs ve Lys’den belli bir puan alarak girmeye hak kazanan öğrenciler tercihlerini kısa süre içinde yapabilecekler.. İşte ayrıntılar..

2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nun, ÖSYM’nin “http://www.osym.gov.tr” internet adresinden bugünden itibaren yayımlanacağı, başvuru merkezlerine de örnek olarak gönderileceği bildirildi.

Adaylar, isterlerse kılavuza ÖSYM’nin internet adresinden erişilebilecek veya başvuru merkezlerine gönderilmiş olan basılı kılavuzu yerinde inceleyebilecek. Adaylara kılavuz satışı yapılmayacak.

2011-LYS sonuçları yarın saat 14.00′ten itibaren açıklanacağından, bilgi işlem sistemi yoğunluğunu da göz önüne alarak, adayların kılavuzu daha önceden edinmeleri yararlarına olacak.

Tercih işlemleri, kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecek. Tercih yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekiyor.

Adaylar, tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabilecek. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar, doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine, tercih için başvuracak.
Üniversite Tercihleri 25 Temmuz 2011’de başlıyor yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>