Anasayfa » Eğitim - Öğretim

KPSS orta öğretim için tercih robotu 2011

26 Ocak 2011
reklamlar

KPSS orta öğretim için tercih robotu 2011 açıklandı konu ile ilgili detaylar burada yer almaktadır buyrun inceleyiniz. kpps orta öğretim için tercih robotu 2011

Alınacak memurların 529′u lise, 1.698′i 2 yıllık yüksekokul, 4.333′ü ise 4 yıllık yüksekokul mezunları arasından seçilecek. Ancak bu yılki KPSS robotunda, lise düzeyinde yer alan kadrolara yer vermedik. Zira, ÖSYM lise mezunları için nitelikler ile mezun olunan bölümler arasındaki ilişkiye tercih kılavuzunda yer vermemiştir. Bu nedenle, yayımlamış olduğumuz robotta sadece önlisans ve lisans kadroları yer almaktadır.2010/2 KPSS Tercih işlemleri, 2 Şubat gece yarısına kadar, ÖSYM’nin internet sitesinden yapılabilecektir.

KPSS Robotu, bir adaya mezun olduğu bölüme göre, seçme hakkı bulunan kadroları göstermektedir. Adayların, kendilerine gösterilen kadrolar dışında kalanları tercih etmemeleri gerekmektedir. Aksi halde, bilgisayar sistemi yapılan tercihi hiç dikkate dahi almayacaktır.

2010 KPSS’ye önlisans ve lisans düzeyinden katılan adaylar, memurlar.net’in yayınladığı KPSS Robotundan kendilerine uygun kadro seçip, ÖSYM’nin sitesinden girmeleri gerekmektedir.
KPSS orta öğretim için tercih robotu 2011 yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>