Anasayfa » Eğitim - Öğretim

2010/2 KPSS Tercih Robotu Yayında

27 Ocak 2011
reklamlar

2010/2 KPSS Tercih Robotu YayındaYayında ile ilgili bilgiler yer almaktadır. 2010/2 KPSS Tercih Robotu YayındaYayında

500 kadro ve pozisyonun yer aldığı 2010/2 KPSS tercih kılavuzunun robota dönüştürülme işlemi tamamlandı. Alınacak memurların 529′u lise, 1.698′i 2 yıllık yüksekokul, 4.333′ü ise 4 yıllık yüksekokul mezunları arasından seçilecek. Ancak bu yılki KPSS robotunda, lise düzeyinde yer alan kadrolara yer vermedik. Zira, ÖSYM lise mezunları için nitelikler ile mezun olunan bölümler arasındaki ilişkiye tercih kılavuzunda yer vermemiştir. Bu nedenle, yayımlamış olduğumuz robotta sadece önlisans ve lisans kadroları yer almaktadır.2010/2 KPSS Tercih işlemleri, 2 Şubat gece yarısına kadar, ÖSYM’nin internet sitesinden yapılabilecektir.

KPSS Robotu, bir adaya mezun olduğu bölüme göre, seçme hakkı bulunan kadroları göstermektedir. Adayların, kendilerine gösterilen kadrolar dışında kalanları tercih etmemeleri gerekmektedir. Aksi halde, bilgisayar sistemi yapılan tercihi hiç dikkate dahi almayacaktır.
2010/2 KPSS Tercih Robotu Yayında yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>