Anasayfa » Eğitim - Öğretim

Yardımlaşma Nedir? Yardımlaşma İle İlgili Deyimler

11 Şubat 2012
reklamlar

Yardımlaşma Nedir? Yardımlaşma İle İlgili Deyimler – Yardımlaşmanın önemi ile ilgili bilgileri içermektedir. Yardımlaşma nedir neden yapılmalıdır? Yardımlaşma hakkında geniş kapsamlı deyimlere buradan ulaşıp hemen göz atınız..

Yardımlaşma Nedir ve Önemi:

Yardımlaşma; birlikte çalışmak yada herhangi birine (birilerine) yardımda bulunmaktır. Takım çalışması gibi yalnızken yapamayacağımız şeyleri yeteneklerimizi ve enerjimizi birleştirerek çalışmaya denir. Bizim yeteneğimiz ya da bilgimiz olmayan konularda yardım alıp, kendimize ait bilgi ve yeteneği başkarı ile birleştirmektir.

Yardımlaşma Hakkında Deyimler:

Değirmen iki taştan, muhabbet iki baştan
Birlikte iş görmek, birlikte yolculuk etmek, birlikte yaşamak isteyen karı-koca gibi insanlar arasında öncelikle bir uyumun olması şarttır Bu uyum da karşılıklı saygı ve sevgi temeline dayanır Tek taraflı sevgi ve saygı uyumu sağlamaya yetmez, ortada düzen diye bir şey kalmaz, kurulan beraberlikten de hayır gelmez

Derdini söylemeyen derman bulamaz.
Her derdin, müşkülün, güç ve sıkıntının altından insanın tek başına kalkması mümkün değildir. Böyle kötü bir durumda bulunan kişi, içinde bulunduğu bu durumu kendisine yardımı dokunacak kimselere, yakınlarına açmalıdır. Derdine ancak bu şekilde çare bulabilir, sıkıntılarından kurtulup rahatlayabilir.

Dost dostun eyerlenmiş atıdır.
Hakikî dost, dostunun en sıkışık zamanında yardımına koşmaya hazır durumda bekler.

Bir elin nesi var iki elin sesi var.
İnsanın gücü sınırlıdır. Bunun için büyük işlerin üstesinden tek başına gelemez. Bu tür işleri başarabilmek için başkalarıyla işbirliğine, dayanışmaya girer Güçleri birleştirerek zor işlerin altından böylelikle kalkar.
Yardımlaşma Nedir? Yardımlaşma İle İlgili Deyimler yazısına ait etiketler :


1 Yorum »

  • dabv diyor ki:

    yardımlaşma ile ilgili örnek davranışlar söylermisiniz lütfen

Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>