Anasayfa » Eğitim - Öğretim

Türk tarihinde liderlerin ve bilim adamlarının en büyük rolü nedir?

10 Şubat 2012
reklamlar

Türk tarihinde liderlerin ve bilim adamlarının en büyük rolü nedir? – Türk bilim adamlarının tarihleri bilim adamları şimdiye kadar neleri keşfetmiştir. Neler bulmuştur hangi icatlara imza atmışlardır. Liderlerinin buluşları ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz..

Yeni bir liderlik tarzı gerektiğine ilişkin oldukça yüksek tonda ve net bir bilgiler alınmaktadır. Genel nüfus içerisinde kuşkuculuk başını almış gitmektedir. O karma karışık 1960’larda dahi belirli kurumlarımıza karşı halkın güveninin bu kadar sarsılmış olduğuda çok bellidir. Bu kadar çok fazla sayıda liderimizin hükümetle ayrı düştüklerini kendilerinin yüksek sesle dile getirdikleri başka bir zaman dilimi daha vardır.

Amerikalı bilim ve iş adamları bugüne kadar hiç bu ölçüde zorluklarla, belirsizliklerle ve karmaşa ile yüz yüze kalmamışlardır. Dünya’da garip birtakım yeni kurallar türemektedir. Oyun kağıtları karıştırıldı ve yanlarına yeni jokerler eklenmiştir. Yine de bugün bile birçok yönetici artık iyice eskimiş olduğuna bakmadan ataerkil, sıkı bir emir-komuta ilişkisine dayalı bir yönetim tarzını benimsemektedirler. Bu modası geçmiş kafa yapısını üç sözcükle tanımlamak gerekirse;
kontrol, emir ve kehanet ya da kısaca KEK. Başarının yeni koşulları ise yine üç tane: düzen, üretkenlik ve güç, ya da kısaca DYG denir..

Düzen: Bugünün liderleri; kuruluşun kaynaklarını, özellikle ise insan kaynaklarını onların desteğini ve bağlılığım sağlayacak ortak bir amaç duygusu oluşturacak şekilde düzene koymaktadırlar. Bu iş, çalışanlarda ruh oluşturmak ve onlara bir grubun parçası olduklarını hissettirmektedir. Paylaşılan bir vizyon umutları kesinlikle arttırmaktadır. Çalışma, ürünlerin ve hizmetlerin içerdiği daha büyük bir amaca ulaşmak için bir araç haline gelmektedir.
Türk tarihinde liderlerin ve bilim adamlarının en büyük rolü nedir? yazısına ait etiketler :


6 Yorum »

 • medusa diyor ki:

  onların her dediğini yapar ve her konuda onları yüksek tutarları.

 • zekimm diyor ki:

  tşkler arkadaşlar..

 • simay diyor ki:

  bn 6.sınıfa gidiom.elazığ doğukent ortaokulu.öğretmenimiz dediki liderler toplumu doğru yollara gönderir.

 • simay diyor ki:

  Ben 6.sınıfa gidiyorum.Elazığ Doğukent Ortaokulu’na gidiyorum.Sorunun cevabı liderler toplumu doğru yola iletir.

 • sanane diyor ki:

  sizin yüzünüzden sosyalden 74 aldım

 • selena diyor ki:

  aynı ben

Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>