Anasayfa » Eğitim - Öğretim

SBS Sınavı Kaldırılıyor mu? SBS Neden Kalkıyor?

5 Mart 2012
reklamlar

SBS Sınavı Kaldırılıyor mu? SBS Neden Kalkıyor? İşte detayları ve ayrıtıları sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Seviye belirleme sınavı artık bundan böyle yapılmayacak mı?

Sınavlar hangi şekilde devam edecek sbs yerine başka farklı bir sisteme mi geçiliyor işte o konularla ilgili detaylar burada aşağıda açıklanmıştır.

Sbs’nin kaldırılıp kaldırılmayacağı konusu ile ilgili bakan geçtiğimiz günler de öğrencileri bu konuyla ilgili bilgilendirdi. Konuşmasında şunlara yer verdiği öğrenildi;

Sbs kaldırılınca, 2.alternatif lise türlerini 3’e indirmeyi amaçlayan bakan tüm düz liseler anadolu lisesine dönüştürüleceği bilgisini verdi.Güzel sanatlar ile Spor okulları eski sistemini olduğu gibi korumaya devam edeceği de söylendi.

Mesleki ve teknik liseler ile İmam Hatip de okuyan öğrenciler olarak 2’ye indirilecek sözüde eklendi. Bundan böyle ders ortalamasına göre fen liselerine alınma yapılacak.
SBS Sınavı Kaldırılıyor mu? SBS Neden Kalkıyor? yazısına ait etiketler :


1 Yorum »

  • begüm diyor ki:

    bence gayet mantıklı bir yenilik

Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>