Anasayfa » Eğitim - Öğretim

Ülkemizde yasalar olmasaydı düzen nasıl sağlanırdı?

30 Nisan 2012
reklamlar

Ülkemizde yasalar olmasaydı düzen nasıl sağlanırdı? Ülkemiz yasalar olmadan yönetilseydi eğer naıl olacaktı neler olurdu düzen oldukça bozulur muydu? İşte o konularla ilgili detaylı bilgiler aşağıda açıklanmıştır.

Bireylerin toplum içerisinde, birbirleri ile devletle ilişkilerini, haklarını, ödevlerini düzenlemiş olan ve uyulması kamu gücü ile sağlanan kurallara hukuk kuralları adı verilmektedir. Din, ahlak, örf ve adet kurallarının yetersiz kalması, hukuk düzenini geliştirmektgedir. Hukuk kurallarını diğer grublardan ayıran en temel özellikleri, hukuka aykırı davranışların kamu gücü tarafından belirlenmiş olan yaptırımlar ile karşılaşması olayıdır.

Toplumun düzeni, güvenliği, eşitliği ve özgürlüğü hukuk kuralları tarafından sağlanmaktadır. Ülkenin siyasal, sosyal ve ekonomik yapısı hukuk kuralları ile düzenlenmektedir. Kamu yararı arasındaki dengenin korunması için, bireylere azami özgürlük tanınması hukuk düzeninin gelişmişliğinin temel bir göstergesidir..
Ülkemizde yasalar olmasaydı düzen nasıl sağlanırdı? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>