Anasayfa » Eğitim - Öğretim

Sbs Başvuruları Başladı 2011 Sbs Başvuruları Formu Doldur

15 Mart 2011
reklamlar

Sbs Başvuruları Başladı 2011 Sbs Başvuruları Formu Doldur harç ücreti ne kadar yatırılacak? Sınavlar nerede ve saat kaçta olacak? Adayların yapması ve yapmaması gerekenler nelerdir? İşte konuyla ilgili genel bilgiler..

PYBS 5, 9, 10 ve 11’inci sınıflar için 2 Mayıs Pazar günü, SBS ve PYBS 8’inci sınıflar için 5 Haziran Cumartesi günü, 7’nci sınıflar için 6 Haziran Pazar günü, 6’ncı sınıflar için ise 12 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

BAŞVURU ÜCRETİ 10 TL

SBS öğrencilerinin başvuru için 10 TL’lik sınav ücretini e-başvuru kılavuzunda belirtilen bankalardan birine T.C. Kimlik numarası ile yatırmış olmaları yeterli olacak.

PBYS başvurular ise, 22 Mart?2 Nisan tarihleri arasında yapılacak. İlköğretim 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerinin PYBS’ye başvurmaları halinde ayrıca bir sınava girmeleri gerekmeyerek SBS sonuçlarına göre PYBS puanı hesaplanacak.

PYBS için öğrencilerin başvurularını okul müdürlüğü elektronik ortamda onaylayarak başvuru belgesinin aslını okulda saklayarak, bir örneğini öğrencinin velisine imza karşılığı verecek. Sınavlarla ilgili ayrıntılı bilgiler,www.meb.gov.tr ve oges.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanan “e-Başvuru Kılavuzlarında” yer alacak. Ayrıca okul müdürlükleri, velilere ve öğrencilere kılavuzun daha iyi anlaşılması için rehberlik edecek.
Sbs Başvuruları Başladı 2011 Sbs Başvuruları Formu Doldur yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>