Anasayfa » Eğitim - Öğretim

Kitle iletişim nasıl gerçekleşir?

2 Ekim 2012
reklamlar

Kitle iletişim nasıl gerçekleşir? – Kitle iletişimi nedir sizleri bugün bu konu hakkıdan hemen kısaca bilgilendirmek istiyoruz öğrenci arkadaşlarımız.

Kitle iletişimi önce bir kavrayalım nedir? Daha sonra iletişim kurmak iletişim teknikleri ile ilgili bilgileri de daha sonra sizlere aktaracağız.

Kitle iletişim İle İlgili Bilgiler:

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte elektronik ve iletişim araçlarında da oldukça büyük bir yol kat edildi. iletişime sürat ve kolaylıklar sağlanmıştır. Aynı zamanda iletişimi, kitle iletişimine çevirmiştir. Günümüzde İnternet (e-posta vd.), telgraf, telefon, faks gibi haberleşme araçları; gazete, radyo, televizyon gibi kitle iletişim araçları sınıfına girmektedir.

Uydular, bilgisayarlar birer iletişim aracı olarak iletişimin ayrılmaz bir bütünü haline gelmiştir. Bu elektronik iletişim araçları, günümüzde, kurduğu haberleşme ağıyla kültürü de yaygınlaştırmış; küresel bir dönüşüm sağlamıştır.

Kitle İletişim Araçları Nelerdir:

– Posta

– Telgraf

– Telefon

– Faks

– Gazete

– Radyo

– Televizyon

– Uydular

– Bilgisayarlar (İnternet ve e-posta)
Kitle iletişim nasıl gerçekleşir? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>