Anasayfa » Eğitim - Öğretim

Skolastik Zihniyetin Özellikleri Hakkında Bilgiler

8 Ekim 2012
reklamlar

Skolastik Zihniyetin Özellikleri Hakkında Bilgiler – Skolastik zihniyet nedir neden böyle birşey deme gereksinimi hissederler.

Skolastik zihniyet özellikleri ile ilgili genel bilgileri hemen arkadaşlar aşağıda sizlere açıklıyoruz buradan göz atabilirsiniz.

Skolastik Zihniyetin Özellikleri Detaylı Bilgileri İçermektedir:

Skolastik kelimesi tince kökenli schola (okul) türetilen scholasticus teriminden geldiğine inanılmaktadır. Ayrıca kelime anlamı olarak da okul felsefesi deniliyor.

Ortaçağ düşüncesinde doğru’nun zaten mevcut olduğu düşüncesine ve felsefenin okullarda okutularak öğretilmesine dayanan bir yaklaşım sergilemektedir. Bu felsefenin asıl önemli olan temeli ise teolojidir, ona dayanır ve onu destekler.

Skolastik düşünce; dar düşünce, sınırlandırılmış düşünce demektir. Kısaca örnek verecek olursak olaylara siyah beyaz bakmadır. Aradaki diğer renkli tonları görmemezlikten gelmektir. Bencilliğin, egoistliğin ve tahammülsüzlüğün düşünceye yansımış ana şeklidir.
Skolastik Zihniyetin Özellikleri Hakkında Bilgiler yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>