Anasayfa » Facebook

Facebook Fotoğraf Eklemek ve Albüm Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

7 Şubat 2011
reklamlar

Facebook Fotoğraf Eklemek ve Albüm Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır? Albüm oluşturmak için işte arkadaşlar yapmanız gerekenler tam olarak şunlardır aşağıdaki makaleyi dikkatlice okumanız da büyük fayda vardır..

İlk önce facebook.com’a giderek hesabınız da oturum açın sonra aşağıdaki gibi uygulayabilirsiniz..

1. Profilinize gidin:

2. Fotoğraflar sekmesine tıklayın.

3. “Fotoğraf Albümü Oluştur” düğmesine tıklayın.

4. Ekrandaki talimatları izleyin. Henüz yapmadıysanız, önce fotoğraflarınızı kolayca yüklemenize olanak veren Facebook Eklentisi’ni yüklemeniz istenir. Uygulama yüklenirken ekranda belirebilecek tüm istemlerde lütfen “Kur” ve “İzin Ver”e tıklayın. Fotoğraf Yükleme Uygulaması’nı yükleme veya kullanmayla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, “Başka Fotoğraf Ekle” sekmesinin altında bulunan basit sürümü deneyin.

Fotoğrafların “Fotoğraflarıma Bak” profil bağlantısının altında belirmesi için, fotoğraflarda etiketlenmiş olmanız gerekir. Yüklediğiniz bir fotoğrafta kendinizietiketlemek için, fotoğrafa gidin ve altındaki “Bu Fotoğrafı Etiketle” bağlantısına tıklayın, sonra da “Ben”i seçin.

Facebook albüm gizlilik ayarları için, aşağıdaki adımları izleyin:

1. Fotoğraf albümüne gidin.

2. Ekranın üstündeki “Fotoğrafları Düzenle” bağlantısına tıklayın.

3. Bilgileri Düzenle sekmesine tıklayın.

4. Albümünüzün gizliliğini güncelleyin.

Fotoğraf bir başkasının albümündeyse, albümün gizliliğini albümün sahibinin ayarlaması gerektiğini unutmayın. Bu işlem, profil fotoğrafınızın altındaki “Fotoğraflarıma Bak” bağlantısıyla erişilebilen fotoğrafları etkileyebilir.

Fotoğraf albümü gizlilik ayarlarına,Gizlilik Ayarları sayfasına gidip “Profil Bilgileri“ne tıklayarak ve ardından “Fotoğraf Albümleri“nin yanındaki bir ayarı seçerek de erişebilirsiniz.

Eğer fotoğraf albümünüz eklendikten sonra duvarınızda belirmiyorsa:

Duvar izinlerini Fotoğraflar uygulaması için ayarlamak ve Fotoğraflar uygulamasının Duvarınızda haberler yayınlamasına izin vermek veya vermemek için, şu adımları izleyin:

1. Herhangi bir sayfanın sağ üstündeki Ayarlar açılır menüsünden “Uygulama Ayarları”nı seçin.

2. Fotoğraflar uygulamasının sağındaki “Ayarları Düzenle” bağlantısına tıklayın.

3. Fotoğraflar Ayarlarını Düzenle kutusunda, Duvar sekmesini seçin.

4. Uygulamanın haberler yayınlamasına izin vermek veya vermemek için ayarı değiştirin.

Duvardaki “Ekle: Fotoğraflar” Ne Demek?

Kendi Duvarınıza veya arkadaşınızın Duvarına tek tek görüntüler eklemek isterseniz, Yayıncı kutusundaki “Ekle: Fotoğraflar” simgesini seçin. Bu yöntemle kendi Duvarınıza yüklediğiniz fotoğraflar, Albümlerim kısmınızda ve Fotoğraflar sekmenizde “Duvar Fotoğrafları” albümünde belirir. Bu yöntemle arkadaşlarınızın Duvarlarına yüklediğiniz fotoğraflar, bir albüme yerleştirilmez.
Facebook Fotoğraf Eklemek ve Albüm Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır? yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>