Anasayfa » Futbol

Son Dakika! Aziz Yıldırım Tutuklanarak Metris Cezaevine Gönderildi

10 Temmuz 2011
reklamlar

Son Dakika! Aziz Yıldırım Tutuklanarak Metris Cezaevine Gönderildi. Aziz Yıldırım’ın tutuklanmasının ardından camiya iyice karıştı. Şimdi gözler Fifa’ya döndü. Fenerbahçe süperlig’de kalacak mı yoksa bank asya ligine mi düşürülecek? İşte o konularla ilgili bilgiler ve ayrıntılar aşağıdadır..

http://img5.mynet.com/ha6/a/aziz-karar1.jpg

Yıldırım mahkemedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Metris Cezaevi’ne gönderilecek.

Kararın açıklanması Fenerbahçeli taraftarlar ve polis arasında da arbede çıkmasına neden oldu. Olaylar sonrasında bir basın mensubu yaralandı.

ADLİYE SAATLERİ

Pazar günü saat 14:00’e kadar hastanede kontrol altında tutulan Yıldırım, sağlık durumunun normale dönmesinin ardından tekrar adliyeye götürüldü.

Basın mensuplarının görüntü almasını önlemek isteyen polisin arka kapıdan çıkardığı Yıldırım’ı bir saat önce de avukatı ziyaret etmişti.

Yıldırım’ın Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde nöbetçi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yapılan yaklaşık 5 saati bulan sorgusu sırasında, duruşma salonuna 2 kez sağlık ekipleri çağrıldı.

Aziz Yıldırım’ın sorgusu başladıktan yaklaşık 2 saat sonra duruşmaya kısa bir süre ara verildi. Sorgulama, verilen aranın ardından devam ederken, bir süre sonra mahkeme salonundan dışarı çıkan Yıldırım’ın avukatı, çağırdığı doktorla birlikte salona geri döndü. İçeriden bir süre sonra çıkan sağlık ekipleri, aradan zaman geçtikten sonra tekrar içeri çağrıldı.

Sorgu sırasında adliye binası dışına getirilen bir ambulansın dışında, ilerleyen saatlerde ikinci bir ambulans da adliye giriş kapısının tam yanına çekildi.

Aziz Yıldırım’ın sorgu sırasında şekerinin yükselmesi ve geçen zamanda düşürülememesi üzerine Yıldırım, İstanbul Adliyesinden bugün taburcu edildiği Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yeniden gönderildi.

Aziz Yıldırım’ın doktoru Serdar Erkan, adliye çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada ”iki defa kendisini kötü hissettiğini söyledi ve kontrol ettik. Şekerine baktık. 240 çıktı. 112 Acil doktorlarını çağırdık. Ambulansa gidildi ve serum takıldı. Şekeri düşmedi. Bunun üzerine, ifade veremeyecek duruma geldiği için hastaneye sevk edildi” diye konuştu.

Bu arada, Aziz Yıldırım’ın Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinden saat 21:00 sıralarında getirildiği İstanbul Adliyesi önünde de Fenerbahçeli taraftarlar sorgu boyunca bekleyişini sürdürdü.

Polis, basın mensuplarına zaman zaman sözlü sataşmalarda bulunan taraftarlar ve gazeteciler arasında ise barikat kurarak, taraftarların bir taşkınlık yapmasını önledi.
Son Dakika! Aziz Yıldırım Tutuklanarak Metris Cezaevine Gönderildi yazısına ait etiketler :


Yorum Yaz!Uyarı
Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>